TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

ZAYIF TL ARAPLARIN İŞTAHINI KABARTIYOR

Abu Dabi Kalkınma Holdingi’nin Başkanı Muhammed Hasan el Suwaidi, “Zayıf TL dolayısıyla Türkiye’de alım yapmak için mükemmel zaman, TVF’nin portföyündeki şirketler de dahil olmak üzere birkaç fırsat üzerinde Türk VARLIK..

ZAYIF TL ARAPLARIN İŞTAHINI KABARTIYOR

Abu Dabi Kalkınma Holdingi’nin Başkanı Muhammed Hasan el Suwaidi, “Zayıf TL dolayısıyla Türkiye’de alım yapmak için mükemmel zaman, TVF’nin portföyündeki şirketler de dahil olmak üzere birkaç fırsat üzerinde Türk VARLIK FONU ile görüşmeler sürüyor.” dedi.

Financial Times gazetesine konuşan Suwaidi, Türkiye’de finans, lojistik ve gıda alanında yatırımlarla ilgilendiklerini açıkladı. Suwaidi, Türkiye Varlık Fonu’yla -Fon’un kendi portföyünde bulunan bazı şirketler dahil- ‘birkaç fırsat’ üzerindeki görüşmelerin çoktan başladığını açıkladı. Suwaidi, “Sizi dahil edebilecekleri veya sizin onlar üzerinden bir platform geliştirebileceğiniz, bazı kenarda kalmış varlıkları var” dedi.

BAE’li yetkili, “Türkiye hakkında sevdiğim şey şu ki, konum olarak bir teslimat Almanya’ya 12 saatte ulaşıyor ve 84 milyonluk nüfusu var. Burası endüstri için büyük bir güç merkezi; çok büyük lojistik becerisi var. Dolayısıyla lojistikle kesinlikle ilgileniyoruz. Gıda açısından harika işler var, bununla da kesinlikle ilgileniyoruz” dedi. Suwaidi, Türkiye’de ‘finansal hizmet sektörüne de büyük ilgi duyduklarını’ söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)