TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Dünya Genel Güncel Siyaset

YUNANİSTAN’DA 43 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ TREN KAZASI SONRASI ULAŞTIRMA BAKANI İSTİFA ETTİ.

Yunanistan’da meydana gelen tren kazasında 43 kişinin yaşamını yitirdiği, 57 kişinin yaralandığı bildirildi. Tren kazasının ardından Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaza nedeniyle Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakellaropoulou ve..

YUNANİSTAN’DA 43 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ TREN KAZASI SONRASI ULAŞTIRMA BAKANI İSTİFA ETTİ.
Yunanistan’da meydana gelen tren kazasında 43 kişinin yaşamını yitirdiği, 57 kişinin yaralandığı bildirildi. Tren kazasının ardından Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaza nedeniyle Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakellaropoulou ve Başbakan Miçotakis’e taziye mesajı gönderdi.
Yunanistan’ın Larisa kentinin kuzeyindeki Tempi bölgesinde yolcu treni ile yük treni çarpıştı. Yolcu treninin bazı vagonlarının raydan çıktığı ve ön vagonların yandığı kazada 43 kişinin öldüğü, 57 kişinin yaralandığı kaydedildi. Yaklaşık 20 kişinin ise kayıp olduğu tahmin ediliyor.
Kazanın ardından trendeki yolcular otobüslerle Selanik, Larisa ve Katerini’ye götürüldü. Kazayla ilgili nöbetçi istasyon şefi gözaltına alındı, demir yolu işletmecisi Hellenic Train şirketinin temsilcileri de ifade verdi.
ULAŞTIRMA BAKANI KARAMANLİS İSTİFA ETTİ
Tren kazasının ardından Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa etti. Karamanlis, haksız yere ölen insanların anısına istifasının bir “görev” olduğunu söyledi.
Karamanlis, “Ne yazık ki (yenileme) çabalarımız böyle bir kazayı engellemeye yetmedi. Böyle trajik bir şey yaşandığında hiçbir şey olmamış gibi devam edemeyiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)