TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

“ YOKSULLAŞTIRMA POLİTİKASI “

Halk TV yazarı Fikret Bila, Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası iktidara yüklendi. Bila, “İktidar, istikrarlı bir biçimde ülkeyi, Türkiye’yi yoksullaştırma politikası izliyor.” Dedi. Faiz kararın arkasındaki hesaplanan son noktayı açıklayan..

“ YOKSULLAŞTIRMA POLİTİKASI “

Halk TV yazarı Fikret Bila, Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası iktidara yüklendi. Bila, “İktidar, istikrarlı bir biçimde ülkeyi, Türkiye’yi yoksullaştırma politikası izliyor.” Dedi.

Faiz kararın arkasındaki hesaplanan son noktayı açıklayan deneyimli gazeteci, “İktidara göre lira değer kaybettikçe, Türkiye ucuz emek deposu haline geldikçe, yabancılar açısından cazip bir ülke haline gelecektir. Bu Türkiye’nin ihracatını artıracak ve cari fazla ortaya çıkacaktır. Cari fazla ortaya çıkınca döviz bolluğu yaşanacak, döviz bolluğu yaşanınca döviz fiyatlar, döviz fiyatları düşünce enflasyon da düşecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Fikret Bila yazısının bir kısmında şu değerlendirmeyi yaptı:

“ Yine benzine, motorine, LPG’ye, elektriğe, doğal gaza, ithal edilen ara malların fiyatlarına zam gelecek, sabit ve dar gelirli vatandaş zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla para ödemek, daha fazla borçlanmak zorunda kalacak, esnaf sattığı malı yerine koyamayacak, varsa cebinden harcamaya başlayacak. Dayanamadığı noktada kepenk indirecek.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)