TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

YILMAZ ÖZDİL: “TÜRKİYE’DE SADECE TÜRK VATANDAŞI OLMAK SUÇ”

SÖZCÜ yazarı Yılmaz Özdil, Nokta TV canlı yayınına katılarak gündemi değerlendirdi. “20 senedir bir memleketin başına gelebilecek her türlü felaket geldi” diyen Özdil, şunları söyledi: Kendini Afgan ‘gazeteci’ olarak tanıtan..

YILMAZ ÖZDİL: “TÜRKİYE’DE SADECE TÜRK VATANDAŞI OLMAK SUÇ”

SÖZCÜ yazarı Yılmaz Özdil, Nokta TV canlı yayınına katılarak gündemi değerlendirdi. “20 senedir bir memleketin başına gelebilecek her türlü felaket geldi” diyen Özdil, şunları söyledi:

Kendini Afgan ‘gazeteci’ olarak tanıtan bir kişinin, çektiği videoda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ve Türk kadınlarına hakaret etmesiyle ilgili “Ben bu küstahlığı, terbiyesizliği, ahlaksızlığı çok da şaşırtıcı bulmadım” diyen Özdil, “AKP politikaları yüzünden artık Türkiye’de sadece Türk vatandaşı olmak suç” ifadelerini kullanarak, sözlerine şöyle devam etti:

Ormanlarımız yanıyor, Türk Hava Kurumu’na 4 milyon dolar vermiyorlar. Götürüp Somali’ye 30 milyon dolar para veriyorlar. 50 milyon dolarımız yok diye bu milletin tank fabrikasını Katar’a veriyorlar, sonra Rusya’ya kubbesi altın varaklı cami yapıyorlar.

Bu milletin emeklisine bir lira zam yapmamak için neredeyse elleri titriyor, emekliye zam yapmayı neredeyse günah olarak görüyorlar ama bu milletin parasını dünyanın 175 ülkesine saçıyorlar. Bu ülkede çalışan gariban emekçinin asgari ücretini 3 bin lira bile yapmıyorlar.

Türkiye’de milyonlarca vatandaşı açlık sınırının altına mahkum ediyorlar. Ama Türkiye’ye doldurdukları 5,5 milyon Suriyeliye 52 milyar dolar harcamakla gurur duyuyorlar.

Biat etmiş bir kitle hala bu zihniyete oy veriyor. Dolayısıyla AKP politikalarına baktığımızda çok açık bir şekilde görüyoruz ki, Türkiye’de sadece Türk milleti olmak suç.

Bu ülkede ağız dolusu Rus, Alman, İngiliz, Fransız diyebilirsiniz ama Türk’e Türk denmesin diye andımızı yasakladılar bu ülkede. Bu milletin bağrından çıkmış yardım kuruluşu Kızılay’ın adındaki Türk kelimesini attılar. Millet Kızılay’a bağış yapsın diye Kızılay kuruldu, bağışları toplayıp Afrika’da iftar veriyorlar.

Bir tane Afgan, kendi vatanını satıp gelmiş ahlaksız herif, kendi çoluğunu çocuğunu terk edip, kendi vatanını bırakıp buraya gelmiş. Bu ahlaksız küstah bize akıl verebiliyor. Çünkü maalesef bunu hak etmiş vaziyetteyiz. Türkiye’de artık sadece Türk milletinin ferdi olmak aşağılanmayı gerektirir. Bundan daha büyük onursuzluk, iğrençlik olamaz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)