TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

YENİDEN AYDINLANMA DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Merkezi Yalova’da bulunan Türkiye’nin en yaygın Sivil Toplum Örgütü olarak bilinen  Yeniden Aydınlanma Derneği İstanbul Şubesi yaklaşan Seçimler ile Türkiye’nin genel gidişatı hakkında Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezinde bir istişare..

YENİDEN AYDINLANMA DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Merkezi Yalova’da bulunan Türkiye’nin en yaygın Sivil Toplum Örgütü olarak bilinen  Yeniden Aydınlanma Derneği İstanbul Şubesi yaklaşan Seçimler ile Türkiye’nin genel gidişatı hakkında Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezinde bir istişare toplantısı yaptı.

 

Derneğin İstanbul Şubesi Başkanı İhsan Yavuz’un başkanlığında yapılan İstişare toplantısına İYİ Parti Mali İşler Başkan Yardımcısı Doğan Avcı, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Lütfi Özenç, İYİ Parti Kurucular Kurulu üyelerinin yanı sıra,  Dr. Sakin Öner, Mehmet Soral gibi ilim ve fikir adamları, çok sayıda  Yeniden Aydınlanma Derneği üyesi vatandaş katıldı. İYİ HABER Gazetesi imtiyaz Sahibi Ak ’ar Erözbek de toplantıya katılanlar arasında idi.

 

Toplantıda seçim sürecinde izlenilecek politikalar ile Ülkemizin kalkınması için dernek olarak ne yapılabileceği konular ile 11 vilayetin maruz kaldığı depremde dernek olarak yapılan yardım çalışmaları ve depremzedelere yönelik yapılması planlanan aktiviteler gündeme getirilerek istişarelerde bulunuldu.

 

İYİ PARTİ’NİN ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ

 

Toplantı devam ederken İYİ Parti Genel Merkezinden gelen bir haber katılımcılar ile paylaşıldı. Buna göre İYİ Parti’den milletvekili olmak isteyen her erkek 30 bin; her kadın 15 bin TL yatırarak adaylık başvurusu yapabilecek. Takvim olarak da 15 ila 22 Mart 2023 tarihleri arasında başvurulabilecek. Milletvekili aday belirlemelerinin büyük bir bölümü her bölgede tüm parti üyelerinin katılacağı temayül yoklaması ile belirleneceği dile getirildi.

 

Yeniden Aydınlanma Derneğinin İstanbul Başkanı İhsan Yavuz Türkiye Genelinde 62 vilayet ile 18 İlçede teşkilatlandıklarını söylemiş,  Türkiye’nin tamamına yaygınlaşmak için çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Yeniden Aydınlanma Derneği herhangi bir siyasi partiye bağlı değildir. Ancak üyelerimizin büyük bir bölümü İYİ Parti’ye gönül vermiş insanlardır. Bölücü mihraklar dışında, ülkesini, bayrağını, milletini  seven ve bu uğurda katkıda bulunmak isteyen her kese kapımız açıktır” dedi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)