TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

YENİ SİSTEM, GÜZEL GALİBİYET

Son yıllardan farklı olarak yüksek tempolu, seyir zevki yüksek bir derbi izledik. Maçın bu tempoda oynanmasının en önemli nedeni beraberliğin her iki takıma da yaramayacak olmasıydı. Galatasaray bu sezon ciddi..

YENİ SİSTEM, GÜZEL GALİBİYET

Son yıllardan farklı olarak yüksek tempolu, seyir zevki yüksek bir derbi izledik. Maçın bu tempoda oynanmasının en önemli nedeni beraberliğin her iki takıma da yaramayacak olmasıydı.

Galatasaray bu sezon ciddi bir başkalaşım geçirdi. Sami yen, deplasman demeden her nerede olursa olsun baskılı oynayıp, maçın ilk bölümünde goller bulmak isteyen Galatasaray’dan, hızlı oyuncularının avantajıyla, geçiş oyunlarında üstünlük yaratmak isteyen bir takıma yani kontra atak hüviyetine bürünmüş bir takım oluştu.

Fenerbahçe tartışılan formasyonunu değiştirerek 4’lü bir kurguyla başladı.Ya hoca değişecekti ya sistem… Bu sisteme geçeceği bekleniliyordu ancak, Galatasaray maçında olması kimileri tarafından sürpriz olarak algılansa da, Galatasaray maçında bu kurguyla topa daha fazla hakim olan taraf oldu. Vıtor Perreıra deplasmanda alınan derbi galibiyetiyle kredisini rahatlattı.

Maç özeline baktığımızda da Fenerbahçe’nin orta sahada ki Mesut, İrfan, Mert Hakan gibi top tekniği yüksek oyuncularıyla topu Galatasaray sahasına yıkması beklenen bir durumdu. Küçük aralıklar haricinde maç Fenerbahçe’nin Galatasaray yarı sahasında oynadığı bir maç olarak geçti. Kerem miili maçlardan sonra kaldığı yerden devam etti. Her hafta Galatasaray’ın gol yükünü çeken isim olmaya başladı. Maşallah Kerem…Transfer döneminde Kerem’e talip olacak takımlar, takımının en iyi oyuncusunu istedikleri bilincinde pazarlık masasına oturmalılar. Galatasaray’ın içinde bulunduğu santrafor bilmecesinin de halen devam ettiğini gördük. Şahsi görüşüm Mustafa’nın bu takımın 1.santraforu olduğu, Halil’in ise yardımcı forvet özelliklerine sahip bir oyuncu olduğudur. Fatih Hoca en kısa zamanda Mustafa ile Halil’i beraber oynatabileceği bir sistem gerçekleştirmeli.

Altay’ın sakatlığı Fenerbahçe için büyük eksiklik olarak düşünülürken, bu gece en mutlu uyuyacak kişi sanırım genç kaleci Berke. İlk yarı ve ikinci yarı yaptığı önemli kurtarışlarla galibiyette önemli rol sahibi oldu. Kım Mın Jae’de Fenerbahçe için maçın kahramanlarından, galibiyet için cansiperane bir şekilde mücadele etti. Oyuncu grubunu ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Bu galibiyetin anlam kazanması için seri galibiyetler gelmeli, bu galibiyetler ne süreli devamlılık sağlayacak yaşayıp göreceğiz.

Galatasaray’da ise tehlike çanları çalıyor. Perşembe gecesi yine aynı statda çok önemli bir Avrupa maçına çıkacak Galatasaray. Trabzon’un kazanması halinde liderle 13 puan farkın oluşacak olması, bu sezon tatlı anılar bırakmak için Avrupa’yı elzem kılıyor. Hakemin verdiği kararla tartışıladursun, bu takım en kısa zamanda sahada dominant görüntü veren mantalite ile oynamalı.

Tüm temsilcilerimize hafta içi oynayacağı Avrupa maçlarında başarılar diliyorum.3/3 ile bizlere muazzam bir hafta yaşatmalarını temenni ediyorum.

BERKAY ARICA

berkayaricaa@gmail.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)