TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

YENİ LOGO İÇİN SORU ÖNERGESİ

İYİ Parti milletvekili Hayrettin Nuhoğlu Vakıflar Genel Müdürlüğünün yeni logosu için soru önergesi verdi. Nuhoğlu yaptığı açıklamada, “Logodaki kitap şeklindeki  Türk Bayrağı; büyük bir vakıf medeniyeti kurmuş Türk Milletini, kitap..

YENİ LOGO İÇİN SORU ÖNERGESİ

İYİ Parti milletvekili Hayrettin Nuhoğlu Vakıflar Genel Müdürlüğünün yeni logosu için soru önergesi verdi.

Nuhoğlu yaptığı açıklamada, “Logodaki kitap şeklindeki  Türk Bayrağı; büyük bir vakıf medeniyeti kurmuş Türk Milletini, kitap figürü; ilim, irfan ve eğitimi,  1048 tarihi; Horosan’da kurulan ilk Türk Vakfının tarihini, cami figürü; Selçuklu ve Osmanlı’dan günümüze kadar vakıflar tarafından yaptırılmış cami, imaret gibi vakıf eserlerini, fabrika figürü; vakıflar tarafından kurulmuş fabrikaları, v harfine benzetilmiş kalp; hem vakıfları hem de hayırda sevgiyi anlatırken logonun en altında yer alan zeytin dalları ise bir yandan  barışı simgelerken diğer yandan vakıflar bünyesinde işletilen zeytin bahçelerini ifade etmektedir.  Eskisine kıyasla tanıtımı yapılan yeni logonun ne anlam ifade ettiği tam olarak anlaşılamamaktadır.” Dedi.

Hayrettin Nuhoğlu verdiği dilekçede şu soruları sordu.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün ambleminin değiştirilmesine neden ihtiyaç duyulmuştur? Yeni tasarlanan logo ne anlam ifade etmektedir?

Söz konusu yeni amblemin tasarım işi ile ilgili ihaleye çıkılmış mıdır? Tasarım için Genel Müdürlük veya iştiraklerden ne kadar ödeme yapılmıştır?

25 Bölge Müdürlüğüne ve on binlerce taşınmaza sahip Vakıflar Genel Müdürlüğünün tüm taşınmazları ve idari binalarındaki tabelaların yeni logo tasarımı nedeniyle değişimi ne kadara mal olacak ve hangi bütçeden karşılanacaktır?

1000 yıldır kültürümüze uygun olarak hayır işlerinde kullanılmak üzere hayırseverler tarafından yapılan bağışlar yoluyla elde edilen gelirlerin, Vakıflar Genel Müdürlüğünce gereksiz yere bu şekilde israf edilmesi vakıf kültürümüzün ruhuna uygun mudur?

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)