TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

YARGILANIP AKLANSINLAR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HALK TV yazarı Fikret Bila’ ya değerlendirmelerde bulundu. Akşener 17/ 25 Aralık dosyası ile ilgili şu ifadeleri kullandı. Bayraktar’ın, “tarafsız bir savcı dosyamı incelesin,..

YARGILANIP AKLANSINLAR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HALK TV yazarı Fikret Bila’ ya değerlendirmelerde bulundu. Akşener 17/ 25 Aralık dosyası ile ilgili şu ifadeleri kullandı.

Bayraktar’ın, “tarafsız bir savcı dosyamı incelesin, eğer ‘yargılanması gerekir’ sonucu çıkarsa ben yüce Divan’a gitmekten korkmam” sözlerini anımsatarak değerlendirmesini sordum. Şu yanıtı verdi:

“Eski bakanların yargıya gitmeleri, orada aklanmaları iyi olur. En doğru yol budur. Ben de Sayın Cemil Çiçek’in ve Sayın Ertuğrul Yalçınbayır’ın görüşlerine tümüyle katılıyorum. Meclis yargılanmanın yolunu tekrar açabilir. Bu yola başvurulabilir. O dönemde yargının her yerinde FETÖ’cü savcılar, hakimler vardı. İnsanlar mahkemeye gitmekten çekiniyorlardı. Ama şimdi öyle bir durum yok. FETÖ’cü savcılar, hakimler yok. Bu nedenle yargıya gidip aklanmaları en iyi yoldur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)