TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Dünya

VLADİMİR PUTİN’İN YENİ HEDEFLERİ VARMIŞ

Batı basını Vladimir Putin’ in yeni hedeflerini konu alan bir yayın yaptı. Yayına gör; 9 Mayıs, II. Dünya Savaşı’nın sonunda Almanya’nın kayıtsız şartsız teslimiyetini imzaladığı Sovyetler Birliği tarafından ilan edilen..

VLADİMİR PUTİN’İN YENİ HEDEFLERİ VARMIŞ

Batı basını Vladimir Putin’ in yeni hedeflerini konu alan bir yayın yaptı. Yayına gör; 9 Mayıs, II. Dünya Savaşı’nın sonunda Almanya’nın kayıtsız şartsız teslimiyetini imzaladığı Sovyetler Birliği tarafından ilan edilen ve kutlanan bir gün. Kremlin bu tarihte Rus kamuoyunun önüne olumlu bir bilanço ile çıkmayı hedefliyor.

“Ruslar Mariupol’u tamamıyla ele geçirmek istiyor” diyen Alexander Grinberg, ülkenin güney doğusundaki bu liman şehrinin yoğun Rus bombardımanı altında olduğunu ve yakında düşeceğini ifade ediyor.

Amerikan Savaş Araştırmaları Enstitüsü’nden (ISW), Ivan Klyszcz, “İşgal edilen yerlerin elde tutulması ilkesine göre bir ateşkes olursa, Rusya Ukrayna’nın çeşitli bölgelerine sahip olabilir. Zira ön hattın olduğu yerde fiili sınırlar oluşur” diyor.

ABD merkezli Soufan Center grubuna göre, Ukrayna’nın Dinyeper nehri boyunca ikiye bölünebileceği ihtimali üzerinde duruyor.Bunun için ise zaman kazanılması lazım. Zira savaşta verilen zaiyatları Rus ordusunun gidermesi ve 6 ay ile bir yıl sürebilecek ikinci raunda hazırlanması gerekiyor.

Rusya’nın “enerji silahını” kullanarak Batılılar arasında bir “bölünmeye” yol açabileceği tehlikesini ön plana çıkarıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)