TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Dünya

UKRAYNA’ DA İNGİLİZ ASKERİ OLMAYACAK

İngiltere Savunma Bakanı James Heappey, yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya ansızın bir saldırı başlatmasına olanak sağlayacak topçu ve füze sistemlerinin yerini aldığından emin olduklarını belirtti. Ukrayna’da yıllardır eğitim görevine katılan İngiliz..

UKRAYNA’ DA İNGİLİZ ASKERİ OLMAYACAK

İngiltere Savunma Bakanı James Heappey, yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya ansızın bir saldırı başlatmasına olanak sağlayacak topçu ve füze sistemlerinin yerini aldığından emin olduklarını belirtti. Ukrayna’da yıllardır eğitim görevine katılan İngiliz askerlerinin olduğunu ve bu süre içinde binlerce Ukraynalıyı eğittiklerini aktaran Heappey, şu ifadeleri kullandı: “Bazı savunma amaçlı tanksavar silah sistemleri sağladık ve bazı eğitmenler Ukraynalı askerlerin bu silah sistemleri konusunda eğitimine yardımcı olmak için ilerledi ancak Rusya ile çatışma olursa Ukrayna’da İngiliz askeri olmayacak.” Dedi.

Bakanlık “İngiliz vatandaşları Ukrayna’yı mümkün olan her şekilde derhal terk etmeli ve yaz aylarında Afganistan’da gördükleri gibi herhangi bir askeri tahliye olasılığını beklememeli” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)