TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

TÜRKER ERTÜRK’TEN ÖNEMLİ UYARILAR: “SEÇİM GECESİ SANDIKLARI YAKABİLİRLER”

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk katıldığı bir televizyon programında ilginç analizlerde bulundu Program moderatörünün Ertürk’e  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun  14 Mayıs Seçimlerini bir darbe olarak niteleyen konuşması hakkındaki yorumunu sordu. Bunun..

TÜRKER ERTÜRK’TEN ÖNEMLİ UYARILAR: “SEÇİM GECESİ SANDIKLARI YAKABİLİRLER”

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk katıldığı bir televizyon programında ilginç analizlerde bulundu Program moderatörünün Ertürk’e  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun  14 Mayıs Seçimlerini bir darbe olarak niteleyen konuşması hakkındaki yorumunu sordu.

Bunun üzerine Emekli Amiral Ertürk, son dönemlerde iktidar sözcülerinin birçoğunun benzer açıklamalarına işaret ederek aslında AKP’nin kendisinin seçim günü milli iradeye bir darbe planladığını, bu tür konuşmaların da ona hazırlık olduğunu iddia etti.

Daha sonra Emekli Amiral Ertürk seçim günü bazı çevrelerde sandıklara yönelik saldırıların olabileceğini ve YSK’nın da bu gerekçeyle seçimi iptal edebileceğini iddia etti.

 

Türker Ertürk sözlerine şöyle devam etti: “Ben biraz farklı düşünüyorum bu söylenenleri AKP cephesinin, seçim atmosferi ya da kızgınlıkla söylediğini düşünmüyorum, Binali beyin, Hulusi beyin, Süleyman beyin ve Erdoğan’ın söylediklerini ve yaptıklarını büyük resmin içine koyduğunuzda bu hazırlık safhası, bir darbeye hazırlanıyorlar… Nasıl bir darbe bu? Milli iradeye karşı bir darbe. Büyük bir kaos ve provokasyona hazırlanıyorlar. Planlarsınız, öngörürsünüz ama istediğiniz gibi gelişmeyebilir. Hem halkı hem güvenlik güçlerini hazırlıyorlar. Özellikle PKK ve HDP üzerinden ötekileştiriyorlar. Sizin gibi bağımsız kanallar az, kendi yandaş olan kanallarıyla, güvenlik güçlerini ve halkı hazırlıyorlar. ‘Size analizimi paylaşayım, seçilmiş şehirlerde, seçim günü, seçim merkezlerine saldırı, sandıkların yakılması gibi eylemler bekliyorum. Bunun alt yapısını hazırlıyorlar, arkasını dolduruyorlar, YSK müdahale ediyor ve seçimi bitiriyor.” İfadelerini kullandı.

Kamuoyu yoklamalarının çok açık ara Millet ittifakının seçimi kazanacağını gösterdiğini dile getiren Ertürk, seçim kurgusunu nasıl bozacaklarının stratejisini hazırladıklarını iddia etti.

 

Türker Ertürk ile Karadeniz Ereğlisi’nde aynı zaman dilimleri içerisinde görev yaptık. Kendisi son derece donanımlı, Atatürkçü bir vatanperverdir. Türkiye’yi ve dünyayı çok iyi tanır, güçlü bir tarih bilgisine sahiptir.

 

Tabii sandıklar yanar mı, yanmaz mı bunlar tamamen Paşamızın analizleridir. Sandık yanmaz da trafoya kedi girer. AKP’nin aklına gelenlerin şeytanın dahi aklına gelmediğini geçmiş süreçlerde gördük. Seçime on gün kaldı. Millet İttifakına dahil partilerin bu on günü çok iyi değerlendirip seçim güvenliğinin sağlıklı bir şekilde sağlanması için örgütlenmeye ihtiyacı vardır. Yeni “atı alanın Üsküdar’ı geçmesine” fırsat verilmemelidir. Kolluk ve/veya güvenlik güçleri üstlerinden gelen talimatlar nedeniyle görevlerini yerine getiremeyebilirler. Ancak Türk Milletinin 15 Temmuz’da nasıl devleti derleyip toparladığını görmüşsek, böyle yapılabilecek provokasyonlara   da fırsat vermeyeceğinden eminim. Ancak AKP’nin yaptıkları yapacaklarının işareti olabilme ihtimaline karşı kamuoyu psikolojik olarak bilgilendirilmelidir. Hiçbir kuvvet, önce Allah’ın, sonra da Halkın gücünden daha büyük değildir.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)