TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

TOKİ’NİN VATANDAŞLARA YÜKLEDİĞİ BORCU ÖDEYECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “AFAD ya da TOKİ herhangi birini borçlandırdığında biz 11 büyükşehir belediyesi olarak vatandaşa yüklenen bu borcu üstleneceğiz” dedi. “BORÇLARIN TAMAMINI KARŞILAYACAĞIZ” Yanan evlerin yerine TOKİ..

TOKİ’NİN VATANDAŞLARA YÜKLEDİĞİ BORCU ÖDEYECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “AFAD ya da TOKİ herhangi birini borçlandırdığında biz 11 büyükşehir belediyesi olarak vatandaşa yüklenen bu borcu üstleneceğiz” dedi.

“BORÇLARIN TAMAMINI KARŞILAYACAĞIZ”

Yanan evlerin yerine TOKİ yeni evler yapacak TOKİ aracılığıyla ‘Afet Borçlandırma Senedi’ imzalatılmak istenen vatandaşların isyanı gündem olurken, bugün Muğla’ya giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çarpıcı bir açıklamada bulundu:

Vatandaşların borçlandırılacağı yönünde bilgimiz var. Buradan bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. İster TOKİ, ister AFAD vatandaşı herhangi bir şekilde borçlandırdığında, örneğin yanan ya da yıkılan binasını yeniden yapıp, 20 yıllık bir taksit süresi içinde paranın belirli bir miktarını geri isteğinde; biz CHP’li 11 büyükşehir belediyesi olarak bu borcun tamamını karşılayacağız. Hiçbir vatandaşımızı elini cebine atmayacak. Bunu hükümet yaparsa mutlu oluruz. Onlar yapmazsa biz yapacağız.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)