TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

SOYLU: PKK DEFTERİNİ KAPATTIK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Van’ın Edremit ilçesindeki Evliya Çelebi Teknik Lisesi Uygulama Otelinin konferans salonunda düzenlenen AKP Van İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan..

SOYLU: PKK DEFTERİNİ KAPATTIK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Van’ın Edremit ilçesindeki Evliya Çelebi Teknik Lisesi Uygulama Otelinin konferans salonunda düzenlenen AKP Van İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Süleyman Soylu; Ben Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu karış karış gezen bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Ne söylerlerse söylesinler ne ortaya koyarlarsa koysunlar, onların bu coğrafyaya dayatmak istediği sürecin defterini biz kapattık. İster arkalarında Amerika olsun ister Avrupa olsun, kim olursa olsun yeni bir defter açtık. Eğer biz savunma sanayiinde yüzde 20lerden 80lere gelmeseydik bu sözleri söyleyemezdik.

Eğer biz ayaklarımızın üzerinde durup 3 bin dolarlardan 10 bin dolarlık kişi başına gelir seviyesine gelmeseydik bu sözleri söyleyemezdik. Biz Karabağ’da, Azerbaycanlı kardeşlerimizle beraber Karabağ hamlesini yapamazdık, Kıbrıs’ta Kapalı Maraş’ı açık Maraş haline getiremezdik, Doğu Akdeniz’de hakkımızı savunamazdık, Libya’da orada karşı karşıya bırakılan bir oldu bittiyi kabul etmek zorunda kalırdık.

Peki dünyanın en büyük zengin ülkeleri hiçbir şey ortaya koydular mı, bir yol bir çözüm önerisi ortaya koydular mı? Birbirlerine maskeyi sakladılar. Aşı yaptılar, fukara ülkelere vermediler. Başka ülkelere vermediler. İnsanlar ölsün dediler. Tayyip Erdoğan’a kızıyorlar niçin? Şehir Hastanesi yaptın diye. Amerika’da insanlar koridorlarda hayatlarını pandemi sebebiyle kaybederken, Türkiye’de insanlar şehir hastanelerinde 5 yıldızlı otellerde karşılandılar.

Bu AK Parti sayesinde, sizin sayenizde oldu. Bunu hep beraber gerçekleştirdik.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)