TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Ekonomi Genel Güncel Siyaset

SON DAKİKA…EYT YASALLAŞTI

Deprem nedeniyle ara verilen TBMM  Emeklilikte Yaşa Takılanlar için toplandı.  Yasa teklifi Mecliste kabul edilerek yasallaştı. İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in sürekli gündemde tuttuğu EYT ile ilgili yapılan düzenleme, muhalefet..

SON DAKİKA…EYT YASALLAŞTI

Deprem nedeniyle ara verilen TBMM  Emeklilikte Yaşa Takılanlar için toplandı.  Yasa teklifi Mecliste kabul edilerek yasallaştı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in sürekli gündemde tuttuğu EYT ile ilgili yapılan düzenleme, muhalefet partilerinin de desteği ile mutabakat halinde meclisten geçti. Milyonlarca kişi rahat nefes aldı.

Bu hafta içinde yasanın Cumhurbaşkanının onayını aldıktan sonra Resmi Gazetede yayınlanması bekleniyor. Yasanın yürürlüğe girmesi sonrasında emeklilik başvuruları yapılabilecek. İlk maaşlar da Nisan ayı içinde alınabilecek.

Yaş sınırının kaldırılmış olduğu yasada, 8 Eylül 1999 ve öncesinde sigorta başlangıcı olanlar bu haktan yararlanabilecek.

Prim gün sayısını ve çalışma süresini dolduranlar yaş sınırı olmaksızın emekli edilebilecek.

Teklif kapsamında taşerondan kadroya geçen işçiler için zorunlu emeklilik de kaldırılacak. İşverenlere ise kıdem tazminatı için kredi desteği ile yüzde 5 sosyal güvenlik destek primi verilecek. (AA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)