TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

SON ANKETLERDE AKŞENER ERDOĞAN’ I GEÇTİ

Kemal Özkiraz, Avrasya Araştırma Şirketi’nin gerçekleştirdiği son seçim anketini açıkladı. Ankette olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kalması halinde;..

SON ANKETLERDE AKŞENER ERDOĞAN’ I GEÇTİ

Kemal Özkiraz, Avrasya Araştırma Şirketi’nin gerçekleştirdiği son seçim anketini açıkladı.

Ankette olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kalması halinde; Akşener’in oyların yüzde 53.2’sini aldığı, Erdoğan’ın ise yüzde 46.8’de kaldığı görüldü.

VATANDAŞ MÜLTECİ İSTEMİYOR

Ankete göre toplumdaki mülteci karşıtlığı daha da arttı. Ankete katılanların yüzde 81’i “Bu kişilerin ülkeye girişi engellenmeli, ülkede bulunanlar çok acil şekilde sınır dışı edilmelidir” dedi. “Mültecilerin ülkeye girişi engellenmeli” diyenlerin oranı bir önceki aya göre 4 puan arttı.

“Bu insani bir sorundur. Hükümet mültecileri kabul ederek doğru olanı yapmaktadır” diyenler yüzde 12’de kaldı. Ankete katılanların yüzde 89’u hükümetin mülteci politikasına karşı çıktığını söyledi. Katılımcıların yüzde 85.1’i “Mültecilerin gitmesini sağlayacaksa, Türkiye, Suriye Devlet Başkanı Esad’la görüşmelidir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)