TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

SİVAS’ TA ESNAF DERT YANDI

Giyim mağazası esnafı ise şunları kaydetti: “Müşteri 2 tane alacaksa bir tane alıyor. Dükkanı krediyle, borçla döndürmeye çalışıyoruz. Dükkanın ayakta kalabilmesi için günlük bin liranın altına düşmememiz lazım. Bazen günlük..

SİVAS’ TA ESNAF DERT YANDI

Giyim mağazası esnafı ise şunları kaydetti: “Müşteri 2 tane alacaksa bir tane alıyor. Dükkanı krediyle, borçla döndürmeye çalışıyoruz. Dükkanın ayakta kalabilmesi için günlük bin liranın altına düşmememiz lazım. Bazen günlük 300 lira ile günü kapatıyoruz.”

AFGAN’ LAR KADAR DEĞERİMİZ YOK

Dönerci esnafı ise Afganlar kadar değerlerinin olmadığını belirterek, “Yasaklar sonrası dükkanı açmayı çok düşündük tamamen kendi çabamızla açtık. Pandemiden önce 13 kişi çalışıyordu. Şu an 8 çalışanımız var. Biz paket servis yapabiliyorduk fakat alım gücü düşük olduğu için paket servislerimiz satışlarımız azaldı. Paket servisi yapamadık. Bin 500 lira maaş bağladılar. 5 tane çocuğum var. En büyüğü 18 yaşında. Parlayan bir güneş gibi doğdunuz. Biz devletimize hiçbir zaman yük olmadık. Vergi mükellefiyim. İstihdam sağladık. Şu anda Suriyeliler Afganlar kadar değerimiz yok. Milyonluk insanlar olarak 1 liraya muhtaç oluyoruz.Kasamda 10 lira para var. Sadece bir tane dürüm sattım” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)