TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

ŞENOL SUNAT: ÖĞRENCİLERİN BARINMA SORUNU HAYATİ ÖNEMDEDİR

İYİ Parti Milletvekili Şenol Sunat öğrencilerin yurt sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şenol Sunat şu açıklamalarda bulundu. “Ülkemizde eğitimden memnun kimse var mı? Üniversiteye girmek ayrı bir dert, okumak ayrı bir..

ŞENOL SUNAT: ÖĞRENCİLERİN BARINMA SORUNU HAYATİ ÖNEMDEDİR

İYİ Parti Milletvekili Şenol Sunat öğrencilerin yurt sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Şenol Sunat şu açıklamalarda bulundu.

“Ülkemizde eğitimden memnun kimse var mı? Üniversiteye girmek ayrı bir dert, okumak ayrı bir dert, barınmak ayrı bir dert, bitirince işe girmek ayrı bir dert. Bu ülkenin gençlerine reva mı bu durum. Yurt, burs ve kredi milyonlarca öğrencinin gündeminde. Hayat pahalılığı ortada, üniversiteyi kazanmış ve okuyanların barınma ve beslenme sorunları giderek artıyor.

Ev kiraları ve yurt ücretleri 2’ye 3’e katlanmış durumda. Öğrenciler ‘Barınamıyoruz eylemi’ başlatarak parkta yatmaya başladılar. Bu gençleri de terörist ilan etmeyin. Öğrencilerin barınma sorunları hayati önemdedir. Devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilerin sorunları çözülemediğinden kiralar ve özel yurtların fiyatları normalin çok üzerinde artış gösteriyor. İki seneye yakın okullarda uzaktan eğitim yapılırken bu yurt sorunu hiç düşünülmedi mi?” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)