TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset

SEDEF KABAŞ İSYAN ETTİ: “BİZE GELİNCE CEZA, SİZE GELİNCE HELALLİK İSTE

Erdoğan helallik isteyince Sedef Kabaş anında cevap verdi. “Hani ‘AFAD nerede, Kızılay nerede’ diyenler ‘ahlaksız, namussuz, adi’ idi?” sorusunu yönelten Sedef Kabaş, Erdoğan’ın helallik istemesine ve deprem konusunda iktidarın bakış..

SEDEF KABAŞ İSYAN ETTİ: “BİZE GELİNCE CEZA, SİZE GELİNCE HELALLİK İSTE

Erdoğan helallik isteyince Sedef Kabaş anında cevap verdi. “Hani ‘AFAD nerede, Kızılay nerede’ diyenler ‘ahlaksız, namussuz, adi’ idi?” sorusunu yönelten Sedef Kabaş, Erdoğan’ın helallik istemesine ve deprem konusunda iktidarın bakış açısına cevap verdi.

 

Yeniçağ Gazetesinin haberine göre, Gazeteci Sedef Kabaş, iktidarın deprem konusundaki istikrarsızlığını sosyal medya  hesabından yaptığı paylaşımlarla eleştiri yağmuruna tuttu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İlk birkaç gün Adıyaman’da istediğimiz çalışmayı yürütemedik, bu nedenle sizden helallik istiyorum.” sözlerine tepki gösteren  Kabaş, “Hani ilk günden itibaren her yere gidilmişti? Hani ilk günden itibaren her şey kontrol altındaydı? Hani ‘AFAD nerede, Kızılay nerede’ diyenler ‘ahlaksız, namussuz, adi’ idi? Şimdi neden ‘ilk birkaç gün istediğimiz çalışmaları yapamadık. Helallik istiyorum’ noktasına gelindi?” dedi.

 

Daha sonra “Bize gelince ‘hapis’, size gelince ‘helallik” diyen Kabaş, “Bu ülkenin yasaları bize, bu ülkenin kaynakları size çalışıyor. Biz ne yapsak ‘suç’ oluyor, siz yapsanız ‘Allah affetsin’ deniyor.” ifadelerini kullandı.

 

Kabaş’ın bir takipçisi AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar’ın depremin ertesi günü yaptığı, “Şu anda her yer kontrol altında ve her yere ulaşılmış durumda” açıklamasını paylaşırken, “Bunu siz paylaşmıştınız. ‘Unutmayın’ notu ile.” ifadelerini kullandı.

 

EN BÜYÜK DEPREMLER

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün , “Bilim adamları karada görülmüş en büyük deprem diyor” sözlerini hatırlatan Kabaş, karada yaşanan en büyük depremlerin listesini çıkardı:

 

9.5 / 1960 / Şili / Ölü: 1655

9.1 / 2004 / Sumatra / Ölü: 300.000

9.1 / 2011 / Japonya / Ölü: 15.700

8.8 / 2010 / Şili / Ölü: 500

8.6 / 1950 / Tibet / Ölü: 1500

8.5 / 2005 / Endonezya / Ölü: 1300

KIZILAYIN ÇADIR SATMASI

Kızılay’ın parayla çadır satmasına da tepki gösteren Kabaş, “Depremde ‘Siyasetin zamanı değil” diyenler meğerse ticaretin zamanı diyormuş.” dedi.

 

REFERANDUM DÖNEMİNİ HATIRLATTI

Öte yandan tribünlerdeki “hükümet istifa” tezahüratlarına iktidar cephesinden gelen “spora siyaseti alet etmeyin” itirazına karşılık referandum dönemini hatırlatan Kabaş, “Kimi futbolcular, referandum için ‘Ben de evet diyorum, sen de var mısın’ diye video çekip, yayınlarken, o siyaset olmuyor muydu?” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)