TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

SAĞLIKÇILARA YAPILAN ŞİDDET İÇİN İSTANBUL’ DA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

ANADOLU SAĞLIK SEN İstanbul olarak sağlıkçıların yaşadığı şiddet ve uğradığı saldırılarda hayatlarını kaybedenler için bir basın açıklaması yapıldı. Açıklama metni şu şekilde; Sağlık çalışanları olarak üzgünüz! Çünkü son zamanlarda sağlık..

SAĞLIKÇILARA YAPILAN ŞİDDET İÇİN İSTANBUL’ DA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

ANADOLU SAĞLIK SEN İstanbul olarak sağlıkçıların yaşadığı şiddet ve uğradığı saldırılarda hayatlarını kaybedenler için bir basın açıklaması yapıldı. Açıklama metni şu şekilde;

Sağlık çalışanları olarak üzgünüz! Çünkü son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artması bizleri kaygılandırmaktadır. Moral ve motivasyonumuz bozulmuş, işyerine karşı güvensizlik duygusu oluşmuştur. Bu nedenle işimize karşı moralimiz bozulmuş olarak gidip gelmekteyiz. Sabah evimizden çıkarken sağ salim döneceğimizin hiçbir garantisi yok!

Sağlık çalışanları olarak bizleri önce Covid-19 küresel salgın hastalığı vurdu! Hastalandık, öldük ama kimsenin kulağı duymadı! Oradan oraya itilip kakılıyoruz. Mobbing, ekonomik sıkıntılar, verilen sözlerin tutulmaması, sağlık çalışanlarının beklentilerinin ve taleplerinin karşılanmaması karşısında hiç kimseye güvenimiz kalmadı. Bugüne kadar hiç olmadığı kadar yalnız ve ötekileştirilmiş durumdayız. Bunlar yetmiyormuş gibi bir de ruh hastası canilerin yumruklarının, bıçaklarının ve silahlarının hedefi haline geldik, ancak sesimizi duyan yok. Sağlık çalışanlarının can güvenliği kalmadı. Sağlık Bakanlığının görevi personellerinin can güvenliğini de sağlamaktır. Bunu sağlayamayan bir Bakanlık toplum sağlığını geliştiremez.

Tüm yetkililere sesleniyoruz: Sağlık Bakanlığı, personelinin can güvenliğini sağlayamıyorsa biz kendi yöntemlerimizle can güvenliğimizi sağlamak zorundayız. Çocuklarımızın, ailelerimizin evde endişe ile beklemelerini istemiyoruz. Bize sahip çıkın!

Kartal’da katledilen Hemşire Ömür Eren’in ne suçu var? Diğer öldürülen sağlık çalışanlarının suçu günahı nedir? Tek suçları insanları sağlığına kavuşturmak olan sağlık çalışanlarını canavar ruhlu katillerin eline teslim etmeyin! Ölmek istemiyoruz, bizi kurtarın. Milletimize hizmet etmek istiyoruz.

Sözlerime son verirken, genç yaşında hayattan koparılan güzel kardeşimiz, meslektaşımız Ömür Eren’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sağlık camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Sağlıkçıları yaşatın ki insan yaşasın !

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)