TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Siyaset

SAADET PARTİSİ CHP’ Yİ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya geldi. Uzun aradan sonra bir görüşme gerçekleştiren iki lider, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “İttifaklar ancak seçim..

SAADET PARTİSİ CHP’ Yİ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya geldi.

Uzun aradan sonra bir görüşme gerçekleştiren iki lider, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“İttifaklar ancak seçim mahalline girildikten sonra konuşulmalı. İttifaklar seçim sürecine girildikten sonra güdeme gelmeli ve konuşulmalı. Bu genel bir kanaat. ‘Biz bir yerden ayrılıyoruz, başka bir yere gidiyoruz’ gibi bir netice çıkarılmamalı. Kesinlikle onu hemen ifade edeyim.

Bugünkü Cumhurbaşkanlığı sistemi otoriter bir yapıya dönüştü. Ve böyle olacağını bildiğimiz için geçen seçim ‘Cumhur İttifakı içinde bulunamayız’ dedik. Bizim düşündüklerimiz gerçekleşti ve fiilen de uygulanıyor. Bundan dolayı da parlamenter sisteme dönüşecekse yönetim tarzı, partiler arasında görüşmelerin olması gayet doğaldır. Bunu garipsememek lazım. Biz kimseye yorum yapmayın demeyin ama kendi düşüncelerimizin de bilinmesini isteriz.

SURİYE’ DE Kİ SALDIRILARLA İLGİLİ ŞU CEVAP ALINDI

“Teröre ve terör örgütlerine hep birlikte karşı çıkmak zorundayız. Sorun nereden kaynaklanıyor? Biz Suriye’ye neden girdik? Soçi’de Sayın Erdoğan ne konuştu? Meclis’in, bakanların bilgisi yok. Siz bana soru soruyorsunuz. Bu sorunun muhattabı aslında Erdoğan değil mi? Suriye’de iki askerimiz yakılırken yakılma talimatını veren IŞİD militanı tutuklanmışken kim serbest bıraktı? Serbest bırakılması için kim araya girdi? Çok soru var; Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savuruluyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)