TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Dünya

RUSYA KİEV’ DE APARTMANI VURDU

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 23’üncü gününde sürerken, Rus birliklerin başkent Kiev’de bir yerleşim bölgesini vurması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Saldırı sonucu 5 katlı bir binaya..

RUSYA KİEV’ DE APARTMANI VURDU

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 23’üncü gününde sürerken, Rus birliklerin başkent Kiev’de bir yerleşim bölgesini vurması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Saldırı sonucu 5 katlı bir binaya füze isabet etti. Olay yerine gelen itfaiye ve kurtarma ekipleri enkaz bölgesinde çalışma başlattı. Vurulan binanın 1 ve 3’üncü katlarında çıkan yangın ekipler tarafından söndürüldü.

Öte yandan, Rus ordusu, bugün ülkenin doğusunda Donetsk bölgesinde bulunan Kramatorsk kentini hedef aldı. Donetsk Valisi Pavlo Krilenko yaptığı açıklamada, “Ruslar Kramatorsk şehrine bombalı saldırı düzenledi. Bombalar bir apartmana ve bir kamu binasına isabet etti.

Vali Krilenko, “Ruslar, ordular arası dürüst bir savaş sürdürmüyorlar. Ondan dolayı sivilleri hedef alıyorlar. Cezalarını çekecekler” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)