TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

PAKİSTANLI, IRAKLI, SURİYELİLER DESTEK ALIRKEN BİZ NİYE AÇIZ !

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsun’ a yaptığı ziyarette esnaf dert yandı. Akşener’e dükkan kirasını çıkarabilmek için çalıştığını ve cebine 100 lira koyamadığını söyleyen  hediyelik eşya satan esnaf “6..

PAKİSTANLI, IRAKLI, SURİYELİLER DESTEK ALIRKEN BİZ NİYE AÇIZ !

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsun’ a yaptığı ziyarette esnaf dert yandı.

Akşener’e dükkan kirasını çıkarabilmek için çalıştığını ve cebine 100 lira koyamadığını söyleyen  hediyelik eşya satan esnaf “6 aydır sadece dükkan kirasını çıkarmak için çalışıyorum. Kapatıp gideceğim ama 43 yaşındayım, çocuğum var kapatamıyorum. Asgari ücreti bırakın kendi cebime 100 lira almadan eve dönüyorum. Ekonomik durum evime yansıyor, mutsuz oluyorsun. İki yaşında çocuğum var onun ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağımızı düşünüyoruz”.

Akşener kuruyemiş esnafına yaptığı ziyarette esnaf şunlardan dert yandı.

“Asgari ücretli birinin kuruyemiş yemesi mümkün değil. Ailemin yardımıyla geçinebiliyorum. Eşim okul öncesi öğretmeni, 7 senedir atama bekliyor. Sizden isteğimiz 3600 ek gösterge verilmesi ve asgari ücretten vergi alınmaması. Asgari ücretle çalışanların ev, araba alması tamamen hayal” dedi.

Meral Akşener, Samsun’da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.  Akşener burada basına yaptığı açıklamada “Samsun’u diğer şehirlerimize göre gelir düzeyi daha yüksek bir şehir olarak biliriz, öyle inanırız. Bunun doğru olmadığını gördük çünkü insanlarda gelir seviyesi çok düşmüş. İşsiz genç sayısında büyük bir artış gözlemledik”.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)