TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

O KÖPRÜDEN BAKIN KAÇ ARAÇ GEÇTİ

Ulaşıma açılan Çanakkale Köprüsü’ nden garanti araç geçişi 45 bin olarak verilmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Dün 6 bin araç geçti” dedi. Hazine’nin bir günlük zararı 11,2 milyon..

O KÖPRÜDEN BAKIN KAÇ ARAÇ GEÇTİ

Ulaşıma açılan Çanakkale Köprüsü’ nden garanti araç geçişi 45 bin olarak verilmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Dün 6 bin araç geçti” dedi. Hazine’nin bir günlük zararı 11,2 milyon TL oldu.

39 bin araçlık fark için Hazine, her araç başına yaklaşık 17,7 euro üzerinden şirkete bir günde toplamda yaklaşık 690 bin euro (11,1 milyon TL) ödeme yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart’taki açılış töreninde Çanakkale Köprüsü’nden otomobil geçiş ücretinin 200 TL olduğunu duyurmuştu.

Antalya Havalimanı Projesi Kamu-Özel İş Birliği İhalesi Kira Peşinatı Ödeme Töreni’nde konuşan Karaismailoğlu, “‘Çanakkale Köprüsü’nden o kadar araç geçer mi’ diyorlar. Zamanı geldiğinde geçecektir” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Dün 6 bin araç geçti. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapıldığında 15 yılın sonunda 100 bin araca ulaştı. Bugün Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden 220 bin araç geçiyor. Bu projeleri uzun soluklu düşünmek gerekiyor. Araç garantisi yapım maliyetinin ve üzerindeki işletme, finans ve ağır bakım maliyetlerinin toplamının geri dönüşü için bir birim araç karşılığıdır. O yüzden o araç sayılarına da takılmamak lazım. Bakın hava yollarında tamamen direkt nakit gelir akışı sağlıyoruz. Direkt nakit gelir akışı alıyoruz.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)