TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Ekonomi

MUSTAFA CAN: KARADENİZ’ DE Kİ MAYINLAR TİCARETİ ENGELLİYOR

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Can, mayınlar nedeniyle gemilere sigorta yapılmadığını, navlun fiyatının da ton başına 30 dolardan 90 dolara çıktığını söyledi. Mustafa Can açıklamasının devamında; “Kırım’dan gelse..

MUSTAFA CAN: KARADENİZ’ DE Kİ MAYINLAR TİCARETİ ENGELLİYOR

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Can, mayınlar nedeniyle gemilere sigorta yapılmadığını, navlun fiyatının da ton başına 30 dolardan 90 dolara çıktığını söyledi. Mustafa Can açıklamasının devamında; “Kırım’dan gelse mayınlar akıntı ile Samsun veya Zonguldak’ta kıyıya vururdu. Ama tam ters istikamette ve akıntının olmadığı İstanbul’a sürükleniyor. Mayının kopması abesle iştigaldir. Bu mayınları Romanya açıklarında römorkörlerle bırakmışlardır. Türkiye’yi Rusya’ya karşı savaşa çekmek ve iki ülke arasındaki ticareti kesmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA TÜRK GEMİLERİNİ KALKAN OLARAK KULLANIYOR

Mustafa Can; Ukrayna’nın kontrolündeki limanlarda halen Türk gemilerine ve personeline çıkış izni verilmediğini olası çatışmalarda Türk denizcilerin zarar görmesini sağlayarak Türkiye’yi savaşa çekmek istediğini belirtti. Can, Ukrayna’nın Türk gemilerini kalkan olarak kullandığını söyledi.

Aynı zamanda Zafer Partisi’nde genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Can, Rusya ve Türkiye arasındaki ticaretin sadece enerji ve tarım olmadığını söyledi. Can, makine ve savunma sanayi gibi alanlarda da ilişkilerin gelişmeye başladığını aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)