TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

MİLLETİMİZİN HELAL PARASI HARAMZADELERİN CEBİNE İNİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de İYİ Parti Gurup Toplantısında konuştu. Bura da yaptığı açıklamada; “ 2 gün sonra, yani 25 Mart, Türk siyasetinin, dürüst ve yiğit evladı, Muhsin..

MİLLETİMİZİN HELAL PARASI HARAMZADELERİN CEBİNE İNİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de İYİ Parti Gurup Toplantısında konuştu. Bura da yaptığı açıklamada; “ 2 gün sonra, yani 25 Mart, Türk siyasetinin, dürüst ve yiğit evladı, Muhsin Yazıcıoğlu’nun, şehadetinin, 13’üncü yıldönümü. Muhsin Başkan, daima hakikat yolunda yürüyen, bir dava adamıydı. Ama O, aynı zamanda, evlatlarının üzerine titreyen, çınar ağacı gibi bir babaydı. O, aynı zamanda, bizler için, zor günlerde yanımızda kaya gibi duran, bir kardeşti.” Dedi.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Milli günlerimize denk gelen, Cuma namazlarının hutbelerinde, Diyanet yönetiminin aklına, nedense Atatürk gelmiyor.

Yani;

Elmalılı Hamdi Yazır’a, yüce dinimizin mukaddes kitabı, Kur’an-ı Kerim’in tefsirini yaptıran, sadece 1923 yılında, 126 caminin bakımını yaptıran, Gazi Mustafa Kemal’in adı,  bizzat kendisinin kurduğu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aklına gelmiyor.

Hatta, hutbelerde onun adını anmamak için, adeta özel bir çaba harcanıyor.

Vefasızlığa bakar mısınız?

Akşener konuşmasının devamında;

“ Biliyorsunuz, 18 Mart gününde, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün, açılışı yapıldı. Ülkemizde, taş üstüne taş koyan herkesten, Allah razı olsun. Biz meseleye, öncelikle böyle bakarız. Ancak, biz, bu taşın nasıl konulduğuyla da, elbette ilgileniriz.İYİ Parti olarak, sıklıkla bir şeyin altını çiziyoruz:

Diyoruz ki;

“Biz projeye değil, ranta karşıyız.” Çünkü o rant, devletin hazinesinden çıkıyor. Milletimizin helal parası, haramzadelerin cebine indiriliyor. Çalışanlarımız, emeklilerimiz, esnafımız, çiftçilerimiz, milyonlarca vatandaşımız, pahalılıkla, yoklukla, yoksullukla mücadele ederken;

Bay Kriz, proje görünümlü tezgahlar üzerinden, milyonlarca doları, rantın 5 atlısına, bir çırpıda ödüyor. Pandemide, vatandaşına iki yılda layık gördüğü nakit desteğin, kat be kat fazlasını, o rant çetesinin, tek bir üyesinin cebine, aynı gün koyuveriyor.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)