TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

MERAL AKŞENER HDP’Yİ KONUMLANDIRDIĞI YERİ SÖYLEDİ

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener bugünkü gurup toplantısında birçok konuya değindi. Siirt’te ziyaret ettiği bir esnafın “Burası Kürdistan” demesi üzerine Cumhur İttifakı’ndan gelen söylemlere dikkat çeken yanıtlar verdi. Akşener,..

MERAL AKŞENER HDP’Yİ KONUMLANDIRDIĞI YERİ SÖYLEDİ

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener bugünkü gurup toplantısında birçok konuya değindi.

Siirt’te ziyaret ettiği bir esnafın “Burası Kürdistan” demesi üzerine Cumhur İttifakı’ndan gelen söylemlere dikkat çeken yanıtlar verdi. Akşener, HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırdığını da ifade etti.

“Siirt’te bir HDP çalışanı, ziyaret ettiğimiz esnafa gelip burası Kürdistan dedi. AKP ve küçük ortağı feveran etmeye başladı. Bu kişi HDP çalışanı. Aylardır ne diyoruz? HDP’yi PKK yanında konumlandırıyorum.” dedi.

Meral Akşener, “Sayın Bahçeli’yle, Abdullah Öcalan arasındaki, mektup arkadaşlığını, zaten biliyorduk. Sayın Soylu’nun da, bu sistemin bir paydaşı olduğunu, bu olayla öğrenmiş olduk. Bu vesileyle, bu arkadaşları; terör örgütünün değirmenine, su taşımaktan acilen vazgeçmeye, ve pkk’nın değil, milletimizin gündemini konuşmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)