TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Köşe Yazısı

MERAL AKŞENER GERÇEĞİ

Lafı hiç eğip bükmeden doğrudan konuya gireceğim. “Son altı yedi yıldan beri üzerinde en çok konuşulan, şahsına ve ailesine en çok hakaret edilen, üzerine balçıkla bulanmış çamurlar atılmaya çalışılan siyaset..

MERAL AKŞENER GERÇEĞİ

Lafı hiç eğip bükmeden doğrudan konuya gireceğim. “Son altı yedi yıldan beri üzerinde en çok konuşulan, şahsına ve ailesine en çok hakaret edilen, üzerine balçıkla bulanmış çamurlar atılmaya çalışılan siyaset insanı kimdir?” dense akla derhal Sayın MERAL AKŞENER geliyor. 2015 yılından beri Sayın AKŞENER’in ne FETÖ’cülüğü, ne eşinin komünistliği, ne faşistliği ne PKK’lılığı kaldı. Son bir yıldan bu yana da Ermeni asıllı olduğu bazı troller tarafından piyasaya servis edildi. Bunlardan daha da vahim, daha da çirkin olanı ise ağzı salyalı bir takım troller namusuna ve şerefine dil uzattılar. Dahası da var: Bir kısım kiralanmış zavallı kurşun askerler bir gece evinin önüne gönderilerek işi; bu siyaset kadınını linç etme teşebbüsüne kadar vardırdılar.

Garip ve abes olan ne biliyor musunuz? Sayın AKŞENER bir taraftan FETÖ’cü olmakla suçlanırken, bir de bakıyorsunuz, Sayın AKŞENER’e kumpas düzenleyen ya da namusuna, şerefine dil uzatanların arkasından FETÖ’cüler çıkıyor. Sayın AKŞENER’e PKK’lı diyorlar, bir de bakıyoruz, PKK’nın kara listesinden Sayın AKŞENER çıkıyor. Sayın AKŞNER’in eşi komünist olmakla suçlanıyor, bir de bakıyoruz Türkiye’deki Marksist eğilimler Sayın AKŞENER’i faşist olmakla suçluyorlar. Sayın Akşener’i faşist olmakla suçlayanlara bir de bakıyoruz ki; Gestapo şeflerinin bile ellerine su dökemeyeceği derecede faşist ruhlular. En adi ve en çirkin olanı ise, son aylarda Sayın AKŞENER’in dedelerinin ERMENİ asıllı olduğu yönündedir. Sayın AKŞENER’le ilgili bu asılsız iddiayı dile getiren Cemal TOPTANCI’yı araştırdığımızda kökünün Ermenilere dayanmış olabileceğini görmekteyiz. Sayın AKŞENER’le ilgili olarak ortaya koyduğu iddiaların ise gerçeklerle uzaktan yakından en ufak bir ilgisi bulunmamaktadır. Şimdi bakalım bakalım bu iddiayı ortaya koyan şahsa:

“Diyarbakır Sur Belediyesi Kurucu Başkanı Cemal Toptancı kimdir?

Kim olduğunu, kendi ağzından dinleyelim; ‘1967 yılı sonbaharında İstanbul Sultanahmet İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde başlayan yüksekokul hayatım, bu okuldan mezun olarak tahsil hayatımı bu vesileyle noktalamış oldum. 68 kuşağı sol ve seküler bir düşünce ile başlayan siyasi görüşüm İstanbul’da Devrimci Doğu Kültür Ocakları’na üyelik ve cemiyet hayatım da 1968 yılında yapılan Diyarbekir Yüksek Tahsil Cemiyeti ikinci başkanı seçilmekle gerçekleşmişti. 1974 yılında yaşadıklarım ve edindiğim tecrübelerle sol ve seküler düşünceden farklı bir ortamla merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hocamızın “Antiemperyalist düşüncesiyle” tanışarak ayrıldım. 1977 yılında Kadıköy Milli Selamet Partisi’nde Gençlik Kollarında başkan yardımcısı oldum.’ Azıcık araştıranlar Cemal Toptancı’nın, geçmişte PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile birlikte Devrimci Doğu Kültür Ocakları’nda Kürtçülük yaptığını, Doğu Perinçek ile omuz omuza aynı safta el bağladıklarını, aynı yolda yürüdüklerini görebilir.”

Böyle bir çirkin iddia yıllar önce Başbuğu Alparslan TÜRKEŞ hakkında da ortaya atılmıştı. Güya BAŞBUĞU 1917 Lefkoşe doğumlu bir Rum’du. O günkü bu çirkin ve asılsız iddiayla bugün Sayın Meral AKŞENER’e atılan iftiranın dayandığı kaynak aynı adrese dayanır: “Vatan ve millet düşmanı soyu bozuklar.” Garip olan ne biliyor musunuz? Böylesine asılsız, böylesine çirkin bir iddiayı Ermeni soylu olma ihtimali yüksek biri ortaya atıyor, bu iddiaya da MHP ve BBP’li dostlarımız dört elle sarılıyor. Yazık, hem de çok yazık.

Buraya kadar tamam. Asıl abesle iştigal olan ne biliyor musunuz? Sayın Meral AKŞENER’in FETÖ ile bağlantısını ilk ortaya koyan Sayın BAHÇELİ ve şürekası olmuştur. Ne zaman, 2015 yılında. Yani, Sayın AKŞENER, MHP Genel Başkanlığına aday olduğunda. Be kardeşim, şimdi adama sormazlar mı? Madem bu kadın hain FETÖ’YLE bağlantılıydı da niçin altı yedi yıl baş danışmanın yaptın? Niçin partinden iki dönem liste başı milletvekili seçtirdin? Dahası da; niçin en yüksek görev olan TBMM Başkan Vekilliği koltuğuna sekiz yıl boyunca bu kadını oturttun? Hadi bunu da geçtik. Bu kadına iki yıl önce niçin “Yuvaya Dön” çağrısı yaptın? Bütün bu sorulardan sonra akla şu gelmez mi? Ya bu kadına iftira ediyorsunuz ya da sizin de hain FETÖ ile bir bağlantınız var. Bunun başka izahı yok.

Peki benzer iddialarda bulunan AKP’ye ve onun genel başkanı Sayın R. T. ERDOĞAN’a da sormak lazım: İddia ettiğiniz gibi Sayın AKŞENER FETÖ’CÜ idiyse niçin bu insana 2015 yılında Başbakan Yardımcılığı görevi teklif ettiniz? Ya da, Sayın BAHÇELİ’nin “Evine Dön” çağrısını niçin övgü dolu sözlerle desteklediniz?

Peki, Sayın Meral AKŞENER kimdir? Az ve ezcümle: Sayın AKŞNER, vatanını, milletini özünden daha çok seven, milliyetçi, muhafazakâr, Atatürkçü, çağdaş, inandığını ve doğru bildiğini söylemekten geri durmayan, Kabe’ye yüz sürmüş, adap ve edep abidesi, Türklük gurur ve şuuruyla, İslam ahlâk ve faziletiyle yoğrulmuş bir Türk kadını, bir akademisyendir. Sayın AKŞENER’in dedeleri Akkoyunlu Devleti mensubu SAVCILI TÜRKMELREİNDENDİR. 16. Yüzyılın başlarında Osmanlı idaresi tarafından SAVCILI TÜRKMENLERİ isyan etmemeleri için Balkanlara göç ettirildi. Balkanlara sürgün edilen Sayın AKŞENER’in dedeleri Selanik’in Drama ilçesinin Hüseyin Köyü’ne yerleşmişlerdir. Sayın AKŞENER’in ailesi 1925 yılında Selanik’ten Türkiye’ye göç ederek İzmit merkeze bağlı Gündoğdu köyüne yerleşmiştir.

Diyeceğimiz o ki, ister siyaset, ister ticaret, ne ile meşgul olursak olalım. Özümüz sözümüz bir olmalı. Yaptığımız işi dürüstçe yapmalıyız. Sırf siyasi ikbal için, maddi kazanç için birilerine çamur atmak ne İslami’dir ne de insani. Bunu Allah inancı olmayan bazı şebekler yapabilir. İstemeyerek de olsa “normaldir” deriz. Lakin bunu milliyetçi, muhafazakâr, demokrat, çağdaş olduğunu iddia eden insanlar yaparsa bunu kabul etmek çok zor. Siyaset, bugünkü kadar hiçbir dönemde kirlenmedi, yerlere serilmedi. Bu kirli siyasete, bu çamur atma siyasetine, bu iftira atma siyasetine derhal son verilmeli.
Saygılarımla.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)