TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Siyaset

KEMAL KILIÇDAROĞLU BÜROKRATLARA SESLENDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün devletimize hizmet eden memurlarımıza yani bürokratlarımıza önemli bir hususta seslenmek istiyorum” dedi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar..

KEMAL KILIÇDAROĞLU BÜROKRATLARA SESLENDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün devletimize hizmet eden memurlarımıza yani bürokratlarımıza önemli bir hususta seslenmek istiyorum” dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak ve eminim ki bu bürokratların bir kısmı ‘efendim emir aldık uygulamak zorunda kaldık’ diyeceklerdir. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibariyle durun. Bu illegal, paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin” şeklinde konuştu.

Cenap Şahabettin’in bir sözü var. Der ki, ‘En ağır angarya faydasızlığından emin olduğunuz işi vazife namına ifa etmektir.’ Açıkça söylüyorum vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telakki edemezsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)