TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

KADIN BAKAN OLAMAZ ! ONLAR DOĞUM YAPMALI

Taliban Sözcüsü Sayid Zekrullah Haşimi, Afganistan’da açıkladıkları yeni kabinede hiç kadın olmamasıyla ilgili skandal açıklamalarda bulundu. “BİR KADIN BAKAN OLAMAZ, ONLAR DOĞUM YAPMALI” Hashimi, “Bir kadın bakan olamaz, boynuna taşıyamayacağı..

KADIN BAKAN OLAMAZ ! ONLAR DOĞUM YAPMALI

Taliban Sözcüsü Sayid Zekrullah Haşimi, Afganistan’da açıkladıkları yeni kabinede hiç kadın olmamasıyla ilgili skandal açıklamalarda bulundu.

“BİR KADIN BAKAN OLAMAZ, ONLAR DOĞUM YAPMALI”

Hashimi, “Bir kadın bakan olamaz, boynuna taşıyamayacağı bir şey bağlıyormuşsunuz gibi düşünün. Bir kadının kabinede olmasına gerek yok, onlar doğum yapmalı” dedi.

Afganistan’da kontrolü ele geçiren Taliban’a karşı protestolar düzenleyen kadınlarla ilgili konuşan Haşimi “Afganistan’daki tüm kadınları temsil edemezler” diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin.” sözü sosyal medyada tekrar hatırlatıldı.

21 Temmuz 2021 tarihinde R. T. Erdoğan, “Türkiye’nin Taliban’ın inancıyla alakalı ters bir yanı yok. Daha iyi anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum” demişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)