TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Dünya

KABİL’DE ARDI SIRA PATLAMALAR !

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınındaki iki patlamanın ardından kentte iki patlama daha meydana geldi. Patlamalarda hayatını kaybedenlerin sayısı 110’a, yaralıların sayısı ise 150’ye yükseldi. Kabil’de meydana..

KABİL’DE ARDI SIRA PATLAMALAR !

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınındaki iki patlamanın ardından kentte iki patlama daha meydana geldi. Patlamalarda hayatını kaybedenlerin sayısı 110’a, yaralıların sayısı ise 150’ye yükseldi. Kabil’de meydana gelen saldırıları terör örgütü IŞİD üstlendi. Bölgeden gelen “patlamaların sayısı 6 ya çıktı ” haberleri sonrası Taliban açıklama yaparak “Havaalanındaki mühimmatları kontrollü bir şekilde patlattık ” dedi.

KONTROLLÜ PATLAMA

Bölgeden gelen kaynakların Kabil’de 6. hatta 7. patlamaların yaşandığını aktarmasının ardından Taliban açıklama yaparak “Havaalanında bulunan mühimmatları kontrollü bir şekilde patlattık bu da şehirde duyuldu ” açıklaması yaptı.

10 ABD ASKERİ HAYATINI KAYBETTİ

ABD basını, Kabil’de düzenlenen bombalı saldırılarda 4 ABD askerinin hayatını kaybettiğini belirtmişti. Bombalı saldırılarda hayatını kaybeden ABD askeri sayısının 10’a yükseldiği öğrenildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)