TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

İYİ PARTİLİ CESUR’ DAN 2021 DEĞERLENDİRMESİ VE YENİ YIL MESAJI

İYİ Parti milletvekili Aylin Cesur, 2021 yılı değerlendirmesi yaptı ve yeni yıl mesajı yayınladı. Aylin Cesur açıklamasında şu konulara değindi; Ülkemizin dört bir köşesinde yaşayan vatandaşlarımız; üzüntü ve sevinçleriyle bir..

İYİ PARTİLİ CESUR’ DAN 2021 DEĞERLENDİRMESİ VE YENİ YIL MESAJI

İYİ Parti milletvekili Aylin Cesur, 2021 yılı değerlendirmesi yaptı ve yeni yıl mesajı yayınladı. Aylin Cesur açıklamasında şu konulara değindi;

Ülkemizin dört bir köşesinde yaşayan vatandaşlarımız; üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakıyor ve yeni bir yıla giriyoruz. Ülkemiz geçen sene yeni yıla Covid salgınının gölgesinde ve ekonomik sorunlarla girdi. Yıl boyunca da krizlere hazırlıksızlığın bedelini milletçe ödemek sorunda kaldık.

Bazen bu krizler bizzat yöneticilerin aldığı kararlar sonucu derinleşti, yönetememe beceriksizliği milletimizin pek çok ferdinin hayatına, sağlığına, yaşadığı süre boyunca biriktirdiklerini kaybetmesine sebep oldu.

Salgınla mücadelede gerekliliklerin devlet ciddiyetine yakışır şekilde yerine getirilmemesiyle salgının uzayacağını tahmin edemedi, bundan dolayı ülke ekonomimizin milyarlarca lira kayıp yaşayacağını, işletmelerin batacağını, işsizliğin artacağını, üretimin azalacağını ve vatandaşlarımızın yoksullaşacağını tahmin edemedi.

“İktidar edemedi” dememin sebebi, bizim İYİ Parti olarak yaşanacak hadiseleri,

2020’nin Ocak ayından itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsü başta olmak üzere, pek çok platformdan düzenli bir şekilde iktidarı uyarmamız ve sağlıktan ekonomiye, eğitimden mali bütçeye kadar alınması gereken bütün tedbirleri her defasında söylememizdi.

Ancak son 2 yıldır uyarılarımız dikkate alınmadı, söylediklerimiz dinlenmedi. Türkiye gittikçe ortak akıldan, sağduyudan ve bilimden uzak bir şekilde yönetilir hale geldi. Ve ülkemizin bugün geldiği duruma bakarak; Türkiye’de her alanda, her bakanlıkta, her idari birimde bir yönetilememe krizi yaşandığını görüyoruz.

Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçildiğinden beri ülkemizin her alanda yüzleştiği yapısal tıkanmanın en büyük göstergesi ekonomimizde yaşanan olumsuz gelişmelerdir.

Vatandaşın hizmetinde olması gereken Türkiye İstatistik Kurumu, iktidarın siyasi istikbaline hizmet eder haline getirilmiş, enflasyon verilerini kasıtlı olarak düşük gösteren, büyüme rakamlarını olduğundan yüksek gösteren bir kuruma dönüştürülmüştür.

Yoksulluk ve çaresizlik, bugün ülkemizin her yerinde hissedilmektedir. Sosyal devlet anlayışı, özellikle pandemi sürecinde de yaşanan hadiselerle ülkemizde kaybolmaya yüz tutmuştur.

Ekonomik sorunlar, öğrencisinden emeklisine, sağlıkçısından asgari ücretlisine, toplumumuzun her kesiminden vatandaşlarımızı ciddi şekilde etkilemiştir.

 

Bir yanda bunlar yaşanırken, bir yandan iktidara yakın çevrelerde 4-5 maaşlı bürokratlar türemiş, devlet kaynakları, yemeklerle, makam araçlarıyla iktidardaki yöneticilerin israf ve şatafatına harcanmıştır.

Dün FETÖ terör örgütünü finanse etmekle suçlanan devletlerle bugün dostluk havası içinde anlaşmalar yapıldığını görüyoruz.

Türkiye’nin AB üyeliği süreci ve NATO üyeliğinin kağıt üstünde kaldığını, müttefiklerimiz ve ortaklarımızın Türkiye’ye artık güvenmediğini üzülerek izliyoruz.

Türkiye müttefikliği bozacak adımlar attıkça, uluslararası camianın gerekliliklerini yerine getirmedikçe Avrupa Birliği ve ABD’den Türkiye için sert yaptırım kararları alınmaktadır.

Kadına yönelik şiddette ve çocuk istismarında artışlar sürmektedir. Kaldırdığımız şehit cenazeleri, kadın cinayetleri, sağlıkta şiddet ve ekonomik nedenlerle hayatına son veren vatandaşlarımız ile milletimiz derinden etkilenmiştir. Kadınlarımıza, hayvanlarımıza, sağlıkçılarımıza uygulanan şiddet ve doğaya verilen zarar, içinde bulunduğumuz çağa da ve millet olarak dünyaya nam salmış geçmişinize de yakışmamaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkisini yavaş yavaş gösteren Omicron varyantına karşı, tüm uyarılarımıza rağmen yeterli sayılabilecek hiçbir hazırlığın yapılmadığını kaygı ile izliyoruz.

2022’ye maalesef işte bu şekilde giriyoruz.

Köylerimizin sorunlarını dile getirdik. Yıllardır tamamlanamayan şehirlerarası yolları dile getirdik. Su sorununu, artan girdi maliyetlerini, alt yapı ve kanalizasyon eksikliklerini, doğa tahribatını, ilçelerde uzman doktor olmamasını dile getirdik.

Gül üreticisinin, elma üreticisinin, kiraz üreticisinin, lavanta, kekik, karanfil üreticisinin, çiftçimizin sorunlarını, Eğirdir’imizin gölümüzün kirlenmesi ve sularının çekilmesi sorunlarımızı dile getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz.

Tüm bu sorunlara rağmen ne ufkumuzu karartmalı, ne de zorlukları görmezden gelmemeliyiz!

Kendimize ve geleceğimize güvenerek, birlik ve beraberlik içinde problemleri aşacağız.

Yeni bir yıla girerken Türkiye’nin hedefleri de umutları da önümüzdedir.

İnanıyorum ki, 2022 içinde bir seçim olacak, milletimiz bu sorunları düzeltecek ve siyaseti için yapan kadrolar çıkaracaktır.

Büyük Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in yeni nesillere, kuruluş felsefesinden şaşmadan, birlik ve beraberliğimizden asla ödün vermeden teslim edilmesi için var gücümüzle çalışarak, Türkiye’yi yeniden iyi edeceğiz ve “İYİ’leşeceğiz!”

Yeni Yılın milletimize ve tüm insanlığa sağlık ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, çocuklarımızın, gençlerimizin gözlerinden öpüyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)