TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

İYİ PARTİ SIĞINMACI SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

AKP iktidarının göçmen politikasındaki yanlışları, “Davetsiz Misafir” adlı video ile paylaşıldı. İYİ Parti Kamuoyu ile paylaştığı bilgilendirme videolarının ikincisi olan “Davetsiz Misafir” isimli videoyu paylaştı. AKP’nin göçmen politikalarındaki yanlışlar somut görüntülerle..

İYİ PARTİ SIĞINMACI SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

AKP iktidarının göçmen politikasındaki yanlışları, “Davetsiz Misafir” adlı video ile paylaşıldı.

İYİ Parti Kamuoyu ile paylaştığı bilgilendirme videolarının ikincisi olan “Davetsiz Misafir” isimli videoyu paylaştı. AKP’nin göçmen politikalarındaki yanlışlar somut görüntülerle gözler önüne serildi.

“Ahlak, ekonomi, deprem, mülteci, terör ve demokrasi” temalarının işlendiği iletişim kampanyası serisinin “Ahlakın Sonu” başlıklı ilk videosu, dün yayımlanmıştı.

Bugün yayınlanan ikinci videoda ise ‘’Delik deşik edilen bir sınır” seslendirmesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Refah Partisi dönemindeyken dönemin iktidarına karşı kullandığı ‘’İşte dış politikadaki düştüğümüz durum bu. ‘Gelin ya ne kadar varsa gelin’ diyorsun ama bak bunları nereye yerleştireceksin? Bu nasıl bir devlet anlayışı? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?” sözlerine yer verildi.

Aynı zamanda 2013 yılından beri Türkiye’ye giren ve çeşitli bölgelere yayılan Suriyeli ve Afgan sığınmacılara vurgu yapılarak Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl söylediği ‘‘Ülkelerine göndereceğiz’ diyorlar. Biz göndermeyeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Videonun ikinci bölümünde, ‘’Güvenliği hiçe sayan bir tavır” seslendirmesiyle; İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki patlama olayında yakalanan Suriye uyruklu şahsın, Şanlıurfa’da 3 çocuğa cinsel istismarda bulunan Suriyeli 3 şahsın, Kocaeli’nde Ayşegül Aydın isimli bir genç kıza cinsel istismara kalkışan ve genç kızın hayatını kaybetmesine yol açan Afgan uyruklu şahsın, İstanbul’da bir AVM’de tuvalette gizlice kadınları çekmeye çalışırken yakalanan Suriyeli mültecilerin görüntüleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bu kardeşlerimize vatandaşlık imkânını vereceğiz” söylemleri yer aldı.

Aynı zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun; ‘’2011 yılından itibaren 200.950 Suriyeli, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu” ifadeleri de videoda kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)