TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

İYİ PARTİ KAPIYI KAPATMIYOR

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta kritik toplantı sonrasında yaptığı açıklamada “Son toplantıda yaptıkları hatayı düzeltebilecek bir irade beyanı ortaya koyarlarsa her zaman için masa o anlamda devam eder,  bizim..

İYİ PARTİ KAPIYI KAPATMIYOR

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta kritik toplantı sonrasında yaptığı açıklamada “Son toplantıda yaptıkları hatayı düzeltebilecek bir irade beyanı ortaya koyarlarsa her zaman için masa o anlamda devam eder,  bizim için kapı açıktır ama onun dışında biz o ilkelerden vazgeçmek istemiyoruz.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkanlık Divanı Üyeleri, Milletvekilleri ve Genel Başkan Başdanışmanları ile bir araya geldi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta Toplantının ardından kameraların karşısına geçerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Usta açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Geçen seferki şey bir daha olmayacak derse, o zaman bizim için kapı açıktır. Onun dışında lapının açık olmadığını biz düşünüyoruz. Bu haliyle bu 6’lı masa veya 5’li masa öyle anlaşılıyor ki sayın Kılıçdaroğlu’nu aday yapmak için kurulmuş bir masa haline gelmiştir. Biz dolayısıyla söylediğimiz şey çok net ve açık, yani mutabakat ile karar alma konusunda son toplantıda yaptıkları hatayı düzeltebilecek bir irade beyanı ortaya koyarlarsa, her zaman için masa o anlamda devam eder. Bizim için kapı açıktır ama onun dışında biz o ilkelerden vazgeçmek istemiyoruz. Kararlar mutabakatla alınacak. Bugüne kadar da hep öyle yaptık”

 

“6 Mart’taki toplantıya bir davet mi bekliyorsunuz” sorusunun üzerine Usta, “Bu irade beyanını bekliyoruz.. Bu irade beyanı olursa, ama bu irade belli ki olmayacak. Çok net bir şekilde anlaşılıyor. Masa başlangıçtan itibaren ne için kurulduğunu bu son geldiğimiz noktada anlamış olduk.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)