TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI SİİRT VE BATMAN’ DA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yurt gezilerine devam ediyor. Siirt’te “Başbakan Akşener” sloganlarıyla karşılanan Akşener’e TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, Teşkilat Başkanı Koray Aydın,..

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI SİİRT VE BATMAN’ DA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yurt gezilerine devam ediyor.

Siirt’te “Başbakan Akşener” sloganlarıyla karşılanan Akşener’e TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Genel İdare Kurulu üyeleri Rıdvan Uz, Zekai Kaya eşlik etti.

Siirt Merkez’de esnaf ziyaretleri yapan Meral Akşener burada bir restoranı ziyaret etti. Restoranda esnafın anlattıkları şu şekilde oldu.

Pandemiden önce 25 personel çalıştırdığını söyleyen esnaf, “Şu an çalışan sayımız 12’ye kadar düştü. Yine pandemi öncesinde 30-35 kilo döner satarken şu an 15 kilo döner takabiliyoruz. Açılmadan sonra işler hareketlense de eski tadı yok. Bir hafta önce 18 lt yağı 250 liraya alırken bugün 370 liraya alabildik. Sadece bir haftada bu kadar zamlandı. Öğlen saatine kadar sadece 4-5 müşteri geldi, onlarda sadece çorba almaya geldi” dedi.

Esnafları dolaşmaya devam eden Meral Akşener burada bir bijuteri dükkanını ziyaret etti. Burada da kendisine anlatılanları dinleyip notlar aldırdı.

Esnaf, Üç ailenin geçindiği bu dükkana bugün sadece 5-6 kişi geldi. Bütün bunların üstüne kira ve elektrik, su, doğalgaz faturaları eklenince işin içinden çıkamayacak duruma geldik. Sattığımız ürünleri eskiden birkaç kuruşa temin edebiliyorken şu anda birkaç liraya temin edebiliyoruz dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)