TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

İYİ PARTİ ADAYLARINI TANITTI

Törende konuşan Meral Akşener “14 Mayıs sonrası Recep Bey ve  arkadaşlarına adil davranacağız” dedi. AKP’ye sert çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Adaleti sadece bir süs, bir kılıf, bir..

İYİ PARTİ ADAYLARINI TANITTI

Törende konuşan Meral Akşener “14 Mayıs sonrası Recep Bey ve  arkadaşlarına adil davranacağız” dedi.

AKP’ye sert çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Adaleti sadece bir süs, bir kılıf, bir silah olarak kullanıyorlar. Çünkü adaleti keyiflerine göre yön verebilecekleri bir oyuncak gibi görüyorlar” dedi ve ekledi: 14 Mayıs sonrası Recep bey arkadaşlarına adil davranacağız” dedi.

İYİ HABER Gazetesi Afyonkarahisar Bölge Sorumlusu Seçil Akın ile  Ankara Bölge Sorumlusu ve İYİ Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Seçil Akın’ın haberlerine göre, Kürsüye gelen  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ATO Congresium’da düzenlenen İYİ Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Çok akıcı ve kürsü hakimiyeti üst seviyede konuşan Akşener toplumun değişik kesimlerine şöyle hitap etti:

 

*”Derdine derman bulmaya çalışan vatandaşlarımın sakın enseni karartma Bak burada iyiler var. Devletimiz, insanımızın böyle bir yükü daha fazla kaldıramayacağını bildiğimiz için biz buradayız.

 

*5 kişinin 2 dudağının arasına terkedilen ülkemiz için biz hala buradayız.

*Haksızın karşısında duran dilsiz şeytanlardan olmayacağımıza söz verdik. Emeklinin, polisin, sağlık çalışanlarının hakkını arayacağımıza söz verdik.” Dedi.

 

*14 Mayıs’ta bu ucube düzene son vereceklerini de söyleyen Akşener, “Biz komşusu açken tok yatamayan, kopardığı üzümüm parasını o dala asan asil bir medeniyetin yolcularıyız. Emekliler torunlarının gelecek korkusu yüzünden yaşayamıyor. Sadece mış gibi yapıyor. İçini boğan dertlerden nefes bile alamıyor. Yaşıyormuş gibi gün geçiriyor.

 

*Tek bir gün bile huzur bulamıyor. Onuruyla, itibarıyla yaşamıyor. Tercihlerini istediği gibi yaşayamıyor. Sadece gün geçirmek için “mış” gibi yapıyor.

 

*Atılan onca iftiraya rağmen biz hala buradayız. Kurulan onca tuzağa rağmen biz hala buradayız. Çevrilen onca dümene, barikatlara hatta kurşunlara rağmen biz hala buradayız. 14 Mayıs’ta tarih yazacağız. Diye de sözlerine ekledi.

 

“Kahramanmaraş’ta, Adana’da, Diyarbakır’da, Gaziantep’te, Osmaniye’de, Şanlıurfa’da, Kilis’te, Malatya’da insanlarımızı yaşatamadılar. Mesela Recep Bey çıktı, ‘Kader planı’ dedi. ‘Ölüm bu işin fıtratında var’ dedi. Hatta daha dün Hatay’da daha da ileri gittiler ‘Bu depremde rahmet var’ dediler. Bunu diyecek kadar ölçüyü kaçırdılar. Sonuç ne oldu? Ne sellerde, ne depremlerde ne maden facialarında insanlarımızı yaşatamadılar” diyen Akşener, “Mesela ‘Ya davulcuya ya zurnacıya’ dediler, ‘Kadın evinin süsüdür’ dediler, ‘O saatte orada ne işi varmış’ dediler, ‘Kadının karnından sıpayı sırtından sopayı eksik etmeyeceksin’ dediler. Hem de bunu hakimler dedi, hakimler! Sonuç ne oldu? Ceren’leri, Özgecan’ı, Emine’yi, Dilara’yı, Raziye’yi ve daha nice kadını yaşatamadılar” diyerek yüksek perdeden tepki gösterdi.

 

 

Torpil düzenini sürdürdüklerin,  Öğretmenliğin itibarını 2 paralık ettiklerini,  Fedai Öğretmenimizi yaşatamadıklarını, Başkentin göbeğindeki alçak bir suikastı görmezden geldiklerini,  Katilleri, azmettiricileri, alçaklığa ortak olanları bilmezlikten geldiklerini, Yargı süreçlerine müdahale ettiklerini ve Gencecik bir akademisyenin kanını yerde bırakıtlarını söyledikten sonra: “Yani Sinan Ateş’i de yaşatamadılar. İşte tam da bu nedenle bizler bugün buradayız. Dimdik, omuz omuza ayaktayız. Çünkü devletimizin beceriksiz bir iktidarın elinde içine düşürüldüğü bu acizliği reddediyoruz” sözü uzun süre alkış aldı.

 

14 Mayıs’tan itibaren milleti yaşatan yeni bir yaşam vaat ettiklerini vurgulayan Akşener, “Atatürk’ümüzün de hep dediği gibi adil, saygılı bir Türkiye’yi konuşacağız. Toplumsal sözleşmemizi tüm dünyaya duyuracağız. Bu beyannamenin diğerlerinden farklı “kişiye özel” olarak hazırladık.

 

Her vatandaşımızın sorunlarıyla ilgili özel olarak derledik. Milletimize hayırlı olsun” dedi.

 

İlk unsur adalet olduğunu dile getiren Akşener, adaletin devletin merhametli elini sunma erdemi olduğunu belirterek, “Çünkü onlara göre adalet ötekinin cebinden alıp kendi cebine koymak demek. Çünkü onlara göre adalet, 5-15 maaş almak demek. Adaletin en çok kendilerine lazım olacağını unutuyorlar. Adaleti sadece bir süs, bir kılıf, bir silah olarak kullanıyorlar. Çünkü adaleti keyiflerine göre yön verebilecekleri bir oyuncak gibi görüyorlar. 14 Mayıs’tan sonra Recep bey ve arkadaşlarına adil davranacağımıza söz veriyoruz.

 

Çalan ve soyanlardan hesap sormak yürek ister. Onlarda öyle bir iradenin olmadığını biliyoruz. Biz de Cumhuriyetimizden miras aldığımız, Ata’mızdan gördüğümüz mangal gibi bir yürek ve vizyon var” dedikten sonra, Türkiye’de  karnı aç yorgun çocuk olmayacağının sözünü verdikten sonra   Adil Türkiye’nin  tarih yazacağı vaadinde bulundu.

 

 

“AKP ülkesinde bir gün hain, bir gün terörist hatta ülkenin kadınları olarak “sürtük” ilan ediliyoruz. İftira eden biz oluyoruz. Mağdur olan Recep bey ve arkadaşları oluyor. Yazık” diyen Akşener, “Gençler fikirlerini açıkça söylemek istiyor, hapse atılıyor ama mağdur olan Recep bey ve arkadaşları oluyor. Araba sayılarını sayamazken bile mağdurlar. Öğretmenler atanamıyor, Çiftçi tarlasını süremezken Saray’da Smoothi içerken mağdur oluyorlar. Bir kere bile mağdur olamadım. Kereste gibi adamlar mağdur oluyor.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)