TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

İYİ PARTİ 4. YILINI COŞKUYLA KUTLADI

İYİ Parti Türk Siyasi hayatındaki yolculuğunda, 4. yılını İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ nde lider Meral Akşener’in ve Türkiye’ nin dört bir yanından gelen partililerin coşkusu ile kutladı. İYİ Parti lideri..

İYİ PARTİ 4. YILINI COŞKUYLA KUTLADI

İYİ Parti Türk Siyasi hayatındaki yolculuğunda, 4. yılını İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ nde lider Meral Akşener’in ve Türkiye’ nin dört bir yanından gelen partililerin coşkusu ile kutladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener 4. Yıl kutlamasını bir manifesto mesajı olarak tüm Türk milletine ve partililere seslenerek önemli mesajlar verdi. Soğuk ve yağışlı havaya rağmen kongre salonuna giremeyen onlarca partiliye yağmur altında ilk konuşmasını yapan Akşener daha sonra kongre merkezinin içinde bekleyen partililere de konuşma yaptı.

Meral Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle;

İYİ Parti ailesi olarak, 4’üncü yaş günümüzde, bizi bugün bir araya getiren rabbime, şükürler olsun.

4 yıllık kutlu yolculuğumuzda, bir dönüm noktasındayız. Çünkü Türkiye, yeni bir çağrıyı bekliyor.

Cesareti cinsiyette değil, şahsiyette arayanlara, iyilikte yarışanlara, iyilikle yaşayanlara, binlerce selam olsun!

Yüreğimde;

Hatice’nin, Fatma’nın, Ayşe’nin, Nene Hatun’un, Halide Edip’in heyecanı var.

Mavi Gözlü Bozkurt’umuz Mustafa Kemal Atatürk’ün, mücadelesi var.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, herkesi kucaklayan, Turan hayali var!

Rahmetli Demirel’in, rahmetli Özal’ın, kalkınmış büyük Türkiye vizyonu var.

Cumhuriyetin ve hürriyetin, adaletle yükselişi var. Hepimizin ülküsüyle süslenen Anadolu’da; O, bu, şu yok. Eski, yeni değil, bir tane Türkiye var.

O Türkiye’de;

“Herkes eşit, her şey adil. Müreffeh insanlar, mutlu çocuklar, umutlu gençler, kor Evine rahatça ekmek götüren babalar, siftahını yapmış esnaflar, karnı doymuş hayvanlar, ormana yürüyen ağaçlar, gürül gürül akan dereler, cıvıl cıvıl ötüşen kuşlar var.”

İyilik hareketimizi, 4 yıl önce, 25 Ekim’de, nice zorluklara, göğüs gererek kurduk. Yolumuza engeller çıkardılar, aştınız. Duvarlar ördüler, yıkıp geçtiniz. “Yapamazsınız, 2 güne dağılırsınız.” dediler, ama sizler inandınız. Bana güvendiniz. Zengin, mutlu ve huzurlu bir Türkiye hayalime, ortak oldunuz. Bu yolu, benimle birlikte yürümeye, söz verdiniz.

Milletimiz bize, teveccüh gösterdi.

Hazreti Ömer’in;

“Dicle’nin kenarında, bir koyunu kurt aşırsa, adli ilahi benden sorar diye, çok korkuyorum. “ hitabına, siyaseten değil, ahlaken bağlı kalacak; Ömer’in Adaleti’ni, hep hatırımızda tutacağız.

İstanbul Sözleşmesi’ni, amasız fakatsız, hayata geçireceğiz. Kadınların fiziksel, psikolojik ve ekonomik olarak, baskı, şiddet ve işkence görmesini, görmezden gelmeyeceğiz.

Ev kadınları için de, projeler ortaya koyacağız. Kadın kooperatiflerimiz ile birlikte, onların ülkemizin kalkınmasında, nasıl bir itici güç olduklarını herkes görecek.

İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile, milletvekilliğini daha aktif, sahada milletimizi dinleyen, ve mecliste milletimizin sorunlarına çare arayan, aynı olması gerektiği gibi, yeniden, kutlu bir görev haline getireceğiz.

Yandaş kavramını kaldıracağız. Yollar, köprüler, tüneller, milletimizin rahatça kullanacağı hizmetler olacak. Özgür düşünceyi savunacağız, önünü açacak her türlü adımı atacağız. Üniversiteler, liyakatli insan yetiştiren, hür ve adil kurumlar haline gelecek. Akademisyenler, düşüncelerinden ötürü dışlanmayacak, bilimsel çalışmalarına destek sağlanacak.

Bu ülkede torpil devri, önceden hazırlanan listeler ve mülakatlar, artık son bulacak. Çocuklarımıza yönelik, her türlü şiddetin önüne geçeceğiz.

Rüzgârgülü Projemiz ile, ilk, ortaokul ve lisedeki çocuklarımıza, sabah kahvaltısı ve öğle yemeklerini ücretsiz vereceğiz.

Rüzgârgülü ile, büyük bir istihdam ihtiyacı da ortaya çıkacak; çiftçiden üreticiye, nakliyeciden dağıtımcıya, herkes kazanacak. Borçlu esnafımızın çilesine son vereceğiz.

Çiftçimiz, hakkı olan mazotu, gübreyi, ilacı alacak; yerli tohum ile beraber, bereketli Anadolu toprağını, hakkıyla sürecek.

Türkiye, tarım ve hayvancılıkta, dünyanın, önde gelen ülkelerinden biri haline gelecek.

Üretimi destekleyeceğiz. Üreticiyi güçlendirecek; böylece asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızı da,

bu zenginliğe ortak edeceğiz.

ARTAGAN Projemiz ile; kayıt dışı para trafiğine, israfa, ranta, çalma-çırpmaya, ÖTV zulmüne, son vereceğiz.

Kiracı kan ağlıyor. Allah’ın izniyle biz, kira fiyatlarını sorun olmaktan çıkaracağız.

Medya özgür ve adil düzende, olması gerektiği gibi; “toplum yararına” çalışan, kurumlar haline gelecek.

TRT, vergisini ödeyen herkesin kanalı olacak, her kesime hizmet verecek.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe, durmadan yürüyeceğinize, söz veriyor musunuz? İnsanlarımıza, aşk ile, sevgi ile, muhabbet ile bakıp, onlara kucak açmaya, söz veriyor musunuz?

Milletimizin kutsalı, onuru, özgürlüğü ve mutluluğu yolunda, gerekirse cefa çekmeye, söz veriyor musunuz?

İyilikle dirilmeye ve iyilikte diretmeye, söz veriyor musunuz?

Kızıl elmaya giden, kutlu ülkümüz uğrunda, gücünüzün yettiği ufka kadar, benimle yürümeye, söz veriyor musunuz?

Allah sizlerden razı olsun.

İYİ HABER GAZETESİ İSTANBUL HABER MERKEZİ

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)