TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Güncel Yaşam

İstanbul resmen donacak! İlk kar yağışı için tarih verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni haftaya ilişkin hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, birçok il için karla karışık yağmur, sağanak ve kar uyarısı yapıldı. Öte yandan Meteoroloji Uzmanı Adil..

İstanbul resmen donacak! İlk kar yağışı için tarih verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni haftaya ilişkin hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, birçok il için karla karışık yağmur, sağanak ve kar uyarısı yapıldı. Öte yandan Meteoroloji Uzmanı Adil Tek, yeni haftanın nasıl geçeceğini anlattı. Adil Tek, “İstanbul’a kar ne zaman yağacak?” sorusunu da yanıtladı.

Aralık ayıyla birlikte Türkiye genelinde sıcaklıklar düşmeye başlarken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporunda birçok il için sağanak ve kar yağışı uyarısında bulunuldu.

Havaların soğumasıyla birlikte özellikle İstanbullular megakente ilk karın ne zaman düşeceğini merak ederken, soruya yanıt Meteoroloji Uzmanı Adil Tek’ten geldi. Yeni haftanın nasıl geçeceğini anlatan Tek, ” İstanbul’a kar ne zaman yağacak?” sorusunu da yanıtladı.

Hafta başından itibaren yağışlı havanın ortadan kalkacağını, yarın için Trakya ve İstanbul’da zayıf bir yağış ihtimali bulunduğunu kaydeden Tek, “Sıcaklıklar bu seviyede devam edecek. İstanbul gündüz 15 gece 8 derecelerde olacak.

Lodos ve sis etkili olacak. Ayın 20’sine kadar İstanbul’da kar yağışı olasılığı yok. Daha çok kuru soğuk olacak. Uzun soluklu kar yağışı beklememek gerekiyor. Bunu kesin olarak söyleyebiliriz. Ayın 20’sinden sonra soğuk hava gelecek” diye konuştu.

Ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Düzce, Zonguldak ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kars ve Ardahan çevreleri ile Artvin’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Parçalı ve çok bulutlu, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Balıkesir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)