TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Siyaset

İSMAİL TATLIOĞLU: SEÇİME GİDERKEN KANUN DEĞİŞTİRENLER SEÇİMİ KAYBEDERLER

İYİ Partili Tatlıoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, AKP ile MHP’nin ortak imzası ile Meclis’e sunulan Seçim Kanunu teklifine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çok partili sisteme girildikten sonra Türkiye’de farklı seçim sistemlerinin..

İSMAİL TATLIOĞLU: SEÇİME GİDERKEN KANUN DEĞİŞTİRENLER SEÇİMİ KAYBEDERLER

İYİ Partili Tatlıoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, AKP ile MHP’nin ortak imzası ile Meclis’e sunulan Seçim Kanunu teklifine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çok partili sisteme girildikten sonra Türkiye’de farklı seçim sistemlerinin denendiğini hatırlatan Tatlıoğlu, “Ama seçime giderken, Seçim Kanununu değiştiren bütün siyasal iktidarlar seçimi kaybetmiştir. Bu değişiklik neticesinde yine akıbet aynı olacaktır. Ayrıca bu seçim düzenlemesinin arızaları da çoktur” diye konuştu.

Tatlıoğlu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettiğini belirterek, Türkiye’nin diplomatik çabalarına vurgu yaptı.

Diplomatik çözüm arayışlarını memnuniyetle karşılamaktayız. Sorunun uluslararası hukuk ve insan hakları çerçevesinde çözülmesini arzu etmekteyiz. Bu kapsamda Rusya’yı Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne ve egemenlik haklarına saygıya çağırıyor ve Rusya’yı işgal ettiği topraklardan bir an önce çıkmaya davet ediyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)