TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Siyaset

İKTİDARIN GİDİŞİNİ BEKLEYECEK SABRIMIZ VARDIR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Rus gazetesine verdiği demeçte, “Bu iktidarın demokratik prosedürler dahilin de gidişini bekleyecek kadar sabrımız var” ifadesini kullandı. İmamoğlu, TÜGVA örneği üzerinden yöneltilen ‘iktidarla yaşanan bu tür..

İKTİDARIN GİDİŞİNİ BEKLEYECEK SABRIMIZ VARDIR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Rus gazetesine verdiği demeçte, “Bu iktidarın demokratik prosedürler dahilin de gidişini bekleyecek kadar sabrımız var” ifadesini kullandı.

İmamoğlu, TÜGVA örneği üzerinden yöneltilen ‘iktidarla yaşanan bu tür çatışmaların ne kadar ileri gidebileceği’ sorusu karşısında şu yanıtı verdi:

“Bu periyodik olarak yaşanıyor. Biz özellikle çatışma arayışı içinde değiliz. Merkezi hükümetin bazı temsilcileri onları provoke ediyor. Onlar bunun kendileri için faydalı olacağını düşünürken biz her zaman hukukun tarafında yer alıyoruz ve çıkarlarımızı sonuna kadar koruyoruz. Bu kişilerin geçici olduğunu her zaman söylüyoruz. Bugün iktidardalar ancak yarın orada olmayacaklar.

Bir zamanlar mevcut Cumhurbaşkanı’nın söylediği ‘İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’ sözünü hatırlatmak istiyorum. İktidarı kaybetmekte olduklarını ve az zamanlarının kaldığını anlıyorlar. Bu iktidarın demokratik prosedürler dahilinde gidişini bekleyecek kadar sabrımız var.” Dedi.

İmamoğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili soruya cevaben şu anda Türkiye’deki durumda kişisel tercihler ve hırslarından söz edemeyeceklerini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)