TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

İKİ LİDER İBB’ NİN YEŞİL ENERJİ ÜRETİMİ TESİSİ AÇILIŞINDA KONUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İBB’ nin Yeşil Enerji Üretimi Tesisi Açılışında bir araya geldi. İki lider de yeşili ve doğayı korumanın öneminden..

İKİ LİDER İBB’ NİN YEŞİL ENERJİ ÜRETİMİ TESİSİ AÇILIŞINDA KONUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İBB’ nin Yeşil Enerji Üretimi Tesisi Açılışında bir araya geldi.

İki lider de yeşili ve doğayı korumanın öneminden bahsetti ve 13. Cumhurbaşkanının Millet İttifakı’nın adayı olacağını yineledi.

MERAL AKŞENER’İN KONUŞMASININ BİR BÖLÜMÜ

Gelişmekte olan ülkelerin bile şapkasını önüne koyup düşündüğü bir problem yeşil. Elektirik üreteceğimiz, karbonu azaltacağımız bir önemi var bu tesisin. Bu adımlar devam edecek.

Dinimizin en önemli özelliği az tüketmektir. Dinimiz der ki ‘çok yeme kalbin kararır’ İstanbul’un eski Türk evlerine bakarsanız ki ben öyle bir evde oturuyorum yani lego gibi evler bunlar yeteri kadar. Çözüm için gayret gösterenlerin ortaya koyduğu cümle ‘yeteri kadar’ cümlesidir.

2000’li yılların başında bi makale okumuştum. ‘0 atıklı binalar yapabilir miyiz’ diye bakılmış. Karıncaların hayatı incelenmiş ve tüketme sistemi üzerinde ısıtması yok soğutması yok ama kışın sıcak yazın soğuk bir bina yapmışlar.

Annelerimizden bizi geçirilen şey “yeteri kadar”. Yani bu cümle üzerinden icraatlar yapabiliriz. İstanbul’a ve sizlere çok teşekkür ediyorum. Sziler çalışırsanız İstanbul’a diğer şehirlere hizmet ederseniz işte böyle rekabet üzerinden birlikte devam ederiz ve 13. Cumhurbaşkanını Millet İttifakı’ndan seçeriz.

KEMAL KILIÇDAROĞLU KONUŞMASININ BİR BÖLÜMÜ

Belediye başkanlarımız hükümetin yapmadığını yapmaya çalışıyorlar.

Bugün biraz acı ama beton ormanına dönüşmüş bir İstanbul var. Şimdi yeşil alanlar yaratmaya çalışıyorsun elinden gelen çabayı gösteriyorsun bütün Türkiye buna tanık. Bu tesisle doğa korunmuş oluyor.

Sera gazı azaltımış oluyor. Enerji hatlarına giden parayı azaltıyorsunuz. Belediyede burdan bir şeyler kazanıyor ve yeni istihdam yaratıyorsunuz.

Yollar, köprüler yapıyorlar yapılsın ama benim vergilerimle yapılsın torunlarımın hakkı olan parayla değil. Benim parasını ödediğim bir icraatın fiyatını ben neden bilmeyeyim. Şeffaf olmalı bu işler.

Ülkeye yönetenlere bir ‘kara kış’ fonu kurun dedim. Bu elektrik, su faturalarını ödeyemeyen vatanlar için onları rahat ettirecek bir durum olurdu.

Belediyelerimiz hükümetin yapmadığını yaparak binlerce ailelere nakdi yardım yaptılar, gıda, kömür, eğitim, ulaşım yardımı yaptılar. Elektirik, doğalgaz, su faturalarını ödediler.

İki dünya oluştu Türkiye’de Saray dünyası halk dünyası. Var olan sorunları çözmeye çalışıyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)