TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

HALKIN UMUDU İYİ PARTİ’YE PROVAKASYONLAR

Daha 4. Kuruluş yıldönümünü geçtiğimiz günlerde kutlayan İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında ve kurulmaya geçmeden evvel yaşadığı sıkıntılar Türk kamuoyunun henüz hafızasında iken özellikle son aylarda ve son haftalarda art arta..

HALKIN UMUDU İYİ PARTİ’YE PROVAKASYONLAR

Daha 4. Kuruluş yıldönümünü geçtiğimiz günlerde kutlayan İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında ve kurulmaya geçmeden evvel yaşadığı sıkıntılar Türk kamuoyunun henüz hafızasında iken özellikle son aylarda ve son haftalarda art arta gelen provakatif tutumlar sanki hep aynı adresten çıkmış gibi.

Neden ?

İşte Türk demokrasisinin geldiği durum.

İşte hukukun ne denli yerlerde sürüklendiği aşağı çekildiği bir yönetim anlayışı.

İşte “ Ben istedim oldu, böyle olacak “ tabirinin vukusu.

Bunu yapanlar İYİ Parti’ nin nereden hangi damardan hangi yapıdan hangi çetrefilli düzenlerden geçerek Türkiye’ nin siyasi hayatında yer aldıklarından bi haber.

İYİ Parti, “ bozuk olan bir düzenin, vatandaşın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin lehine düzeltmek için yola çıkmış kendini Türk Milliyetçisi ve ülkücü olarak yaşantısını benimsemiş ve bu anlayışa uygun aidiyette olan sosyal demokrat insanların oluşturduğu bir siyasi yapı”.

Kısaca;

“ Devletine ve milletine bağlı insanların bir araya gelip,  20 yıllık bir düzeni yok etmek, devletin tüm ekonomik kurumlarının tüm kamu kurumlarının bir keyfiyet içerisinde kendi lehine kendi seçmenine, kendi yandaşına, kendi ailesine kullandığı bir düzeni vatandaşa anlatmak ve vatandaşın hak ettiği yaşantısına kavuşturmak için yola çıkan cesurların partisi İYİ Parti”.

İşte provakasyonların oluşmasındaki en önemli etken bu.

Hukuk tanımayanların, demokrasi bilmeyenlerin, adalete gözü kör bakanların, yetimin öksüzün, gencin yaşlının hakkını yiyen harami düzenin İYİ Parti’ nin varlığı ile çalışmaları, cesareti, vatandaşı ile birlikte onların dertleri ile hem hal olmasından kaynaklanan ciddi bir rahatsızlığın verdiği seri provakasyonların oluşum nedeni bu.

İstiyorlar ki, altlarındaki saray hep kalsın.

İstiyorlar ki, her şey bizim olsun vatandaş mengenede sıkışıp kalsın.

İstiyorlar ki, düzen hep onlara işlesin.

İstiyorlar ki, onların çocukları doysun diğerleri aç kalsın.

İstiyorlar ki, bazı bölgeler onların emrinde olsun vatandaş bulduğuna rıza göstersin.

İşte 4 yıl önce kurulan İYİ Parti bu düzeni bozmak için kararlı bir şekilde vatandaşın yanında olması bu provakatif yapıyı rahatsız etti.

Yaşadığımız daha doğrusu yaşamaya çalıştığımız bu güzelim vatanımızda yaklaşık 2 senedir vatandaşa koşan, vatandaşın içinden çıkıp gelen bir lider Meral Akşener’ in önderliğinde devlet yönetmeye talip olmuş bir siyasi yapı İYİ Parti.

Oysa, onlar için bozuk düzene ayak uydurup onlar gibi düşünseydi Meral Akşener ve İYİ Parti hiçbir sıkıntı yoktu.

Kimse provakasyon yapmazdı.

Kimse İYİ Partiyi ve liderini tehdit etmezdi.

Kimse iftira atmazdı.

Kimse üzerine önceden kurgulanmış çalışmalarla sinir uçları ile oynamazdı.

Kimse bu kadar alçak bu kadar namert  durumlara alet olmazdı.

İYİ Parti, “ Bu ülkenin çocuklarının, gençlerinin, evine ekmek götürmek için çırpınan babaların, tencere kaynatmak için bir yol arayan biçare annelerin partisidir”.

“ Bakkalın, terzinin, berberin, kasabın, çiftçinin, 2850 lira ile açlık sınırının altında yaşayan vatandaşın, emeklinin, atanamayan öğretmenlerin, EYT’ linin, akademik kariyerine rağmen liyakatsız bırakılan insanların sayamadığım milyonlarca mağdur yaşayan insanların partisidir İYİ Parti “.

Korkuları bu düzeni kaybetmek.

Korkuları vatandaşa yenilmek.

Korkuları vatandaşın yanında olanın kazanacak olması.

Emine KALAFAT

eminekalafat9@gmail.com

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)