TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

ETE “ UZUN KUYRUKLAR “ OLUŞTUĞU İÇİN ZAM YAPMIŞ- MIŞ

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü Osman Uzun’un “Çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı artırdık” sözleri siyasetçiler arasında büyük tepkiye neden oldu. CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili..

ETE “ UZUN KUYRUKLAR “ OLUŞTUĞU İÇİN ZAM YAPMIŞ- MIŞ

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü Osman Uzun’un “Çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı artırdık” sözleri siyasetçiler arasında büyük tepkiye neden oldu.

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Engin Altay: “Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü; ‘Bizim fiyatlar düşüktü, uzun kuyruklar oluyordu, bu nedenle fiyatı artırdık’….. Millete hizmetkar olmaya geldik diyenler utanmayı bırakalı çok olmuştu, şimdi ileriki aşamadalar. Alay etme ve pişkinlikte sınır tanımıyorlar” dedi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt: “Dış güçler devreye girmiş ve Rusya Ukrayna savaşı sebebiyle et fiyatlarına %48 zam yapıldı diye düşünüyordum ki; Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun: ‘Çok uzun kuyruklar oluşuyordu bu yüzden zam yaptık’ demiş. Osman mahcup ettin bizi. Dış güçler deseydin daha iyi olmaz mıydı?”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut: “Utanmayı bir kenara bıraktılar, açıkça alay ediyorlar. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü: Bizim fiyatlar çok düşüktü, çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)