TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

ERBAKAN’DAN RED, TRT YAYINI KESTİ.

Fatih Erbakan parti olarak Cumhur İttifakı’nı ‘desteklemeyeceklerini’ söyledi. TRT’nin  yayını kestiği görüldü. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan  AKP’den gelen Cumhur İttifakı’na katılım teklifini kabul etmediklerini açıkladı. “14 Mayıs..

ERBAKAN’DAN RED, TRT YAYINI KESTİ.

Fatih Erbakan parti olarak Cumhur İttifakı’nı ‘desteklemeyeceklerini’ söyledi. TRT’nin  yayını kestiği görüldü.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan  AKP’den gelen Cumhur İttifakı’na katılım teklifini kabul etmediklerini açıkladı.

“14 Mayıs seçimlerine hiçbir ittifaka dahil olmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi ve kendisinin de  cumhurbaşkanı adayı olacağını  ilan etti.

 

Erbakan Cumhur İttifakına katılmayacağını açıklayınca TRT yayını kesti. Daha sonra Fatih Erbakan Cumhurbaşkanı adaylığını da açıkladı.

Fatih Erbakan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Milli Görüş davası, 90 yaşında olmasına rağmen İstanbul surlarına önüne hak dava uğrunda koşup gelen Ensari’nin davasıdır. Bu dava Kudüs esaret altındayken ben nasıl gülebilirim diyebilen Selahattin Eyyübi’nin davasıdır, Sultan Fatih’in davasıdır.

Milli Görüş sancağı asla yere düşmeyecektir. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen yapıcı muhalefet anlayışıyla sadece eleştiren değil aynı zamanda somut projelerini ortaya koyan, Milli Görüş çizgisinden ödün vermeyen vakarlı duruşuyla, siyaseti ticaret olarak değil ibadet olarak yapan kadrolarıyla partimiz çok kısa süre içerisinde milletimizin teveccühüne mahzar olmuştur.

Projelerimiz, kaynak paketlerimiz, somut çözüm önerilerimiz hazır. İlk 100 gün icraatlarımız hazır. Makam ve rakam için, ihale ve koltuk için değil Allah rızası için çalışan kadrolarımız hazır. Son derece kapsamlı istişareler sonucunda 14 Mayıs milletvekili seçimlerine herhangi bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak girme kararı aldık Cumhurbaşkanlığı seçiminde de partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak YSK’ya başvurumu gerçekleştireceğim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)