TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

“EMASYA PROGRAMI TEKRAR GETİRİLMELİ”

“EMASYA PROGRAMI TEKRAR GETİRİLMELİ” İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, orman yangınlarının yaşandığı Muğla iline giderek incelemelerde bulundu. Akşener, incelemelere Yukarı Mazı Mahallesini ziyaret ederek başladı. Akşener, burada yaptığı açıklamada,..

“EMASYA PROGRAMI TEKRAR GETİRİLMELİ”

“EMASYA PROGRAMI TEKRAR GETİRİLMELİ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, orman yangınlarının yaşandığı Muğla iline giderek incelemelerde bulundu.

Akşener, incelemelere Yukarı Mazı Mahallesini ziyaret ederek başladı. Akşener, burada yaptığı açıklamada, daha önce Muğla’ya ve diğer yangın bölgelerine gittiklerini, çalışmalara engel olmadan incelemelerde bulunup döndüklerini hatırlattı. Muğla’da çok ağır bir yangın geçirilmiş olduğu için ikinci kez buraya geldiklerini belirten Akşener, “Buradaki insanların bir talepleri var, yanan ormanlara dair buralarda herhangi bir yapılaşma, betonlaşma istemiyorlar. Buna dair devleti yönetenler söz verdi onun takipçisi olmak için buradayız. İkincisi buradaki yaraların sarılması lazım. O yaraların sarılıp sarılmadığına dair tespitlerde bulunup, bu yaraların sarılması için de takipçisi olacağız. Yapılanlara teşekkür edeceğiz, yapılması eksik kalanları da duyurmaya, oraya dikkat çekmeye devam edeceğiz. O nedenle buradayım” dedi.

Önceden yangın ve felaketlerde Mehmetçik sahaya çıkardı, bu sefer neden olmadı?

“EMASYA diye bir tebligat vardı. Emniyet, asayiş, yangın ve afet üzerineydi. Bu yönerge kaldırıldı. Askerler içinde, devlet yönetimi içinde bir plan programdı bu. Asayiş için yangın ve afet için eğitilirlerdi. Yangında, depremde Mehmetçik ne yapacak o eğitimle verilirdi. Şimdi ilk iş o kaldırıldı. EMASYA programının tekrar yerine getirilmesinde fayda var.”

AFGANİSTAN MI KALDI DA ORADA MEHMETÇİK DURACAK

Afganistan mı kaldı da orada Mehmetçik duracak. Behemehal oradan askerimizin geri çekilmesi lazım. Bir tezkere var o tezkere ile ilgili hemen Meclis’in toplanıp o tezkereyi iptal etmesi lazım. Bütün bunların tamamı ciddiyetten uzak devlet yönetme mantığı ile izah edilir. Göç yolda düzelir bir n-mantıkla dış politika olmaz, olamaz. Şartlara göre bazı şeyleri düzenlersiniz ama onunla ilgili bir yol haritanız olur. Ben büyük bir ciddiyetsizlik görüyorum. Bu işlerin Türkiye’ye çok büyük zararları oluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)