TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

ELEKTRİK FATURALARINDA BÜYÜK OYUN

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Meclis’te yaptığı konuşmada elektrik faturalarındaki büyük oyunu açıkladı. İYİ Partil Erhan Usta; “Bu tarifelere karar veren EPDK’nin orta düzey yöneticilerinin tamamı, tarifeyi yaptıktan bir..

ELEKTRİK FATURALARINDA BÜYÜK OYUN

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Meclis’te yaptığı konuşmada elektrik faturalarındaki büyük oyunu açıkladı. İYİ Partil Erhan Usta; “Bu tarifelere karar veren EPDK’nin orta düzey yöneticilerinin tamamı, tarifeyi yaptıktan bir gün sonra, yasak olmasına rağmen, dağıtım şirketlerine yönetici olarak yüksek paralarla geçiyor.” iddiasında bulundu.

Erhan Usta sözlerine şöyle devam etti; “Bahsettiğim bu dağıtım şirketlerinin yatırım yapması için, vatandaşın ödediği faturalara bir bedel konuluyor. Normalde bu bedellerin ardından elektrik kesintilerinde azalma olması beklenir. Azalıyor mu? Tabii ki hayır, aksine aldıkları parayla paralel olarak elektrikte kesintiler artıyor. Çünkü bu bedeller yatırım için kullanılmıyor ve bu alan da devlet tarafından denetlenmiyor.

Bu tarifelere karar veren EPDK’nin orta düzey yöneticilerinin tamamı, tarifeyi yaptıktan bir gün sonra, yasak olmasına rağmen, dağıtım şirketlerine yönetici olarak yüksek paralarla geçiyor. Yani “şimdi ben sizi görüyorum, yarın da siz beni görürsünüz” mantığı. Can alıcı nokta ise, bu geçiş trafiğini EPDK Başkanının bizzat kendisinin yönetiyor olması.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)