TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

DÜNYADA BİR İLK: İYİ Parti lideri Meral Akşener’den reklam arasında Ersan Şen’e Adaylık Teklifi

 Prof. Dr. Ersan Şen HABER TÜRK’te katıldığı canlı yayında, bir gazetecinin sorusu üzerine  İYİ Parti ve Meral Akşener’de teklif gelmesi halinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi. Prof Dr. Ersan Şen HABER..

DÜNYADA BİR İLK: İYİ Parti lideri Meral Akşener’den reklam arasında Ersan Şen’e Adaylık Teklifi

 Prof. Dr. Ersan Şen HABER TÜRK’te katıldığı canlı yayında, bir gazetecinin sorusu üzerine  İYİ Parti ve Meral Akşener’de teklif gelmesi halinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi.

Prof Dr. Ersan Şen HABER TÜRK’te katıldığı  programda bir gazetecinin Cumhurbaşkanılığına aday olup olmayacağını sorması üzerine “Yüce millet istiyorsa, karşılıksız bırakmayız.” dedi. Akşener’in reklam arasında kendisini aradığını belirterek, “Akşener, ‘Bunda ciddi misiniz’ dedi, ‘Ciddiyim’ dedim, görüşmek istedi. Muhtemelen bu hafta içinde bir görüşme gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Belki de dünyada bir ilk yaşandı. Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, katıldığı HABER TÜRK  canlı yayınında sürpriz açıklamalarda bulundu. Ersan Şen, İYİ Parti ve Meral Akşener’den teklif gelmesi halinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi.

Milletten talep gelmesi durumunda görevden kaçmayacağını belirten Ersan Şen, “Canımız feda, kanımız feda. Tereddütsüz… Karşılık varsa, yüce millet istiyorsa, karşılıksız bırakmayız. Millet çoban ateşini yakarsa uzak durmayız. Sayın Meral Akşener’den ve İYİ Parti’den böyle bir teklif gelirse elbette seve seve kabul ederim. Bu görevi yapacak kabiliyette olduğuma inanıyorum. Herkesten de iyi yaparım. Yeter ki millet teveccüh göstersin.” ifadelerini kullandı.

DÜNYADA İLK: REKLAM ARASINDA ADAYLIK TEKLİFİ

Şen’in adaylığının da anketlerde sorulacağı belirtilirken, program devam ederken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Ersan Şen, reklam arasında Meral Akşener tarafından arandığını söyledi. Ersan Şen, “Akşener, ‘Bunda ciddi misiniz’ dedi, ‘Ciddiyim’ dedim, görüşmek istedi. Muhtemelen bu hafta içinde bir görüşme gerçekleştireceğiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)