TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

“ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAYACAĞIM “

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Halk TV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını açıklayarak, “Başbakanlığa adayım” dedi. 20 aydır yaptığı yurt gezilerine dair vatandaşlardan..

“ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAYACAĞIM “

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Halk TV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını açıklayarak, “Başbakanlığa adayım” dedi. 20 aydır yaptığı yurt gezilerine dair vatandaşlardan gözlemlediklerini ve dinlediklerini anlatan Meral Akşener, sokakta esnafta halktan herkesle karşılaşıyorsunuz. Elektrik faturaların yüksek olduğunu, stopaj ücretinin yüksek olduğunu o dükkanlarda öğrendim. Alım gücünün düştüğünü ben oralarda öğrendim. Bunun üzerinden çözüm üretmeye başladık. Esnafla yakınlaştık çözüm önerilerimiz oldu. Açık sistem üzerinden iktidara yönettik. Pandemi döneminde. Bir kısmı yapıldı ama çoğu yapılmadı. Tarımın nasıl yok olduğunu gördük. Doğu Anadolu inanılmaz bir kuraklık geçirmiş Aras Nehri’ni yürüyerek geçebilirsiniz. Göle’ye gittim; yüzde 75 Kürt vatandaşın ikamet ettiği bir yer. Vatandaş çık konuş dedi. Çıktım bir yere, bana bir şey duyurmaya çalışıyorlar.

Emekliler mesela; bin 500’den 3 bine 5 çeşit emekli maaşı var. Bin 500 alan bir emekli nasıl geçinir. Tüm bu maaşların asgari ücret seviyesinde olması lazım dedi.

Konuşmalarına şu şekilde devam eden Meral Akşener, Yöneticinin birinci önceliği açını doyurmak, fakirini giydirmektir. Sayın Erdoğan, sadaka vermiyorsun, Milletin vergilerinden veriyorsun. 650 TL de yetmiyor yani dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)