TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

CHP İSTANBUL 1. BÖLGEDEN SUAT ÖZÇAĞDAŞ SEÇİMLERE İDDİALI HAZIRLANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölgeden Suat Özçağdaş yoğun bir tempo ile seçimlere hazırlanmaktadır.   “Çocuklar yatağa aç girmesin; neşeyle, mutlulukla, huzurla büyüsün” sloganı ile yola çıkan Suat Özçağdaş, tabiri..

CHP İSTANBUL 1. BÖLGEDEN SUAT ÖZÇAĞDAŞ SEÇİMLERE İDDİALI HAZIRLANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölgeden Suat Özçağdaş yoğun bir tempo ile seçimlere hazırlanmaktadır.

 

“Çocuklar yatağa aç girmesin; neşeyle, mutlulukla, huzurla büyüsün” sloganı ile yola çıkan Suat Özçağdaş, tabiri caizse 7/24 varılmadık hane, eli sıkılmadık vatandaş bırakmıyor.

 

Özellikle gençlerin yurt dışına iş aramaya gitmemeleri için iktidara hazırlandıklarını vatandaşlara anlatarak partisinin iktidara gelme politikalarını da bıkıp usanmadan vatandaşa anlatmaktadır.

 

Suat Özçağdaş Milletvekili seçildiği zaman gerçekleştireceği diğer  hedeflerini bir program dahilinde şöyle sıralamıştır:

 

*Kadınlar öldürülmesin, şiddet ve ayrımcılık mağduru olmasın; özgürce, eşit biçimde yaşasın diye,

 

*Çalışanlarımız ve emeklilerimiz geçim derdi ile bunalmasın; huzurla, keyifle sevdikleri ile ömürlerini sürdürsünler diye,

 

*Çevre ve kent suçları olmasın; kentlerimiz dirençli ve sürdürülebilir yaşam alanları olsun diye,

 

*Devlet liyakatsiz kadrolar elinde can çekişmesin; halkımızın sorunlarına çözüm üretsin diye.

 

Yoksulluk yönetilmesin; Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak sağlıklı, onurlu bir yaşam için yeterli olsun diye.

 

*Siyaset bir orta oyunu olmasın; ülkemiz için, halkımız için, geleceğimiz için yeni bir başlangıç olsun diye,

 

*Cumhuriyetimiz, özgürlüklerimiz ve geleceğimiz kararmasın; Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına yepyeni bir başlangıç yapalım diye,

*Yola çıktığını vurgulayan Özçağdaş, bugüne kadar  sivil toplum ve parti çalışmalarında edindiği deneyimlerimi, parlamentoda sürdürmek istediği için aday olduğunu, Güzel ülkemize yine baharları getirmek ve hayalini kurduğumuz aydınlık geleceği inşa edebilmek için vatandaşlardan desteklerini istediğini söylemektedir.  13.üncü Cumhurbaşkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde güzel ülkemize yeniden baharları getirmek için yola çıkıyoruz” demektedir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Suat Özçağdaş,  1973 yılında İzmir’de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir süre aynı okulda araştırma görevlisi olarak çalışan Suat Özçağdaş, daha sonra sırasıyla Uluslararası Kızılhaç-Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), Türkiye Kızılay Derneği ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile farklı ülkelerde yerel ve uluslararası sivil toplum yöneticilikleri görevlerini yürüttü.

2011 yılında karşılanmamış toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üreterek,  insan, toplum ve gezegen için sürdürülebilir ve kaliteli bir yaşam sağlamaya katkı sağlamak üzere Sosyal İnovasyon Merkezi’ni kurdu. Suat Özçağdaş, Türkiye’nin ilk sosyal inovasyon merkezi olan SİM ile birlikte farklı sektörlerden çok sayıda özel sektör kuruluşu ile sürdürülebilirlik, kurumsal gönüllülük ve kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi

İyi derecede İngilizce bilen Suat Özçağdaş, gönüllülük, psikososyal destek, kent yoksulluğu gibi konularda sivil toplum literatürünün gelişmesine katkı sağlayan ulusal ve uluslararası yayınlara destek verdi. Ayrıca basında farklı mecralarda, toplumsal sorunlara ve çözümlerine ilişkin görüşlerinin yer aldığı röportaj ve makaleleri yayınlandı.

1992 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de başlayan siyasal çalışmalarını son olarak Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Başkanı olarak sürdüren Suat Özçağdaş, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

İYİ HABER Gazetesi olarak Suat Özçağdaş’a çalışmalarında başarılar dileriz.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)