TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

BU ÜCRET YÜREKLERE SU SERPMİŞTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ ın asgari ücret açıklamasından sonra yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı; yeni asgari ücretinin son 50 yılın en yüksek asgari ücret miktarı..

BU ÜCRET YÜREKLERE SU SERPMİŞTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ ın asgari ücret açıklamasından sonra yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı; yeni asgari ücretinin son 50 yılın en yüksek asgari ücret miktarı olduğunun altını çizerken “Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir.” dedi.

Milyonlarca işçimizin heyecan ve merakla beklediği asgari ücret rakamı yüzde 50,44 oranında yapılan zamla birlikte 2 bin 825 liradan 4 bin 250 liraya yükseltilmiştir. Memnuniyetle ifade ediyorum ki, son 50 yılda en yüksek asgari ücret miktarı belirlenmiştir.

Asgari ücret; “İşçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek” ücrettir. Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)