TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

BU KADARINA DA PES !

Türkiye yaklaşık 14 gündür orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Yangınlarda binlerce hektarlık alanlar yanarken yerleşim yerlerine ulaşan yangın bölge halkının evini küle çevirdi. Marmaris’te evsiz kalanlar için bölgeye konteynerler gönderildi. Çevre..

BU KADARINA DA PES !

Türkiye yaklaşık 14 gündür orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Yangınlarda binlerce hektarlık alanlar yanarken yerleşim yerlerine ulaşan yangın bölge halkının evini küle çevirdi. Marmaris’te evsiz kalanlar için bölgeye konteynerler gönderildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilk işi ise elektrik saati takmak oldu.

Medyascope’tan Fırat Fıstık ve Sedat Elbasan’ın haberine göre, sürekli olarak vatandaşlardan, sivil toplum kuruluşlarından destek geldiğini söyleyen bölge sakinleri, 2 bin liralık bir yardım yapıldığını, 50 bin liraya yakın bir yardım sözünün de verildiğini söylüyor.

Yangında evi yanan bir vatandaş açıklamasında “Buraya konteyner koydular, iyi hoş ama ilk işleri elektrik saati takmak oldu. Daha yangının üzerinden bir hafta geçmemiş, devletimiz kaçak elektrik kullanmamızı önlemenin derdinde” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)